Witamy na Fiat Klub Polska
 • Ponad 1000 chętnych na nowe Ferrari

  Wielu klientów Ferrari, którzy zwrócili uwagę na najnowsze LaFerrari będzie rozczarowanych – wszystkie modele zostały już zarezerwowane, a ilość chętnych ponad dwukrotnie przewyższyła liczbę egzemplarzy przeznaczonych do produkcji.


  Długo wyczekiwany model przyciągnął spore grono odwiedzających na stoisko Ferrari na salonie samochodowym w Genewie. Ten piękny hybrydowy model do uzyskania imponujących osiągów wykorzystuje jednostkę V12 o pojemności 6262 cc, która generuje 800 KM mocy i 700 Nm momentu obrotowego. Do tego Ferrari dołożyło także pomocniczy motor elektryczny o mocy 163 KM i momencie obrotowym 270 Nm, który jest zasilany z baterii znajdujących się w centralnej części pojazdu. Napęd jest przekazywany za pomocą siedmiobiegowej skrzyni DCT.

  LaFerrari zostało wyposażone również w system regeneracji energii HY-KERS, a emisja CO2 wynosi 330 g/km.

  Łączna moc 963 KM pojazdu umożliwia rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 3 s, a pokonanie bariery 200 km/h zajmuje modelowi niecałe 7 s. 300 km/h zobaczymy na liczniku po upływie 15 s tuż przed uzyskaniem maksymalnych 350 km/h.

  Już ponad 1000 klientów jest gotowych wydać 1,3 mln euro (ok. 5,3 mln zł) na LaFerrari i producent chyba będzie musiał pomyśleć o zwiększeniu produkcji, gdyż ilość chętnych znacznie przekroczyła 499 egzemplarzy, które Ferrari zamierza wyprodukować.

  Źródło: Onet.pl


  czeski2003 lubi to.
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar fiaciorz
   fiaciorz -
   przykre sa 2 rzeczy- jest to hybryda i ta nazwa...
http://www.iparts.pl