Witamy na Fiat Klub Polska
 • Podstawowy model Jeepa będzie mniejszy niż Opel Mokka

  Już w przyszłym roku do produkcji trafi nowy model marki Jeep. Producent zapowiada, że będzie to niedrogi i niewielki crossover, zaś w kuluarach krążą plotki o modelu mniejszym niż Opel Mokka.

  CEO Jeepa - Mike Manley - ujawnił kilka szczegółów na temat nadchodzącego modelu marki. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że będzie to niewielki, podstawowy model w ofercie, który ma być niedrogi i dostępny dla klientów z mniej zasobnym portfelem. A jak zapowiada się nowość od Jeepa?

  Manley zdradził, że nowy niewielki Jeep będzie mierzył dokładnie 4,2 m długości, co oznacza, że będzie o całe 77 mm krótszy od Opla Mokki (Buicka Encore oraz Chevroleta Trax). Co ciekawe, Manley twierdzi, że ze względu na swoje niewielkie rozmiary, model może być ciekawą alternatywą dla niewielkich sedanów oraz hatchbacków.

  Nie zabrakło naturalnie zapewnień, że auto będzie bardzo przestronne, funkcjonalne i oszczędne. Nowość Jeepa będzie bazowała na nowej platformie Small Wide produkowanej we włoskiej fabryce w Melfi i zadebiutuje już w przyszłym roku. Nie jest wielką tajemnicą, że startowy model Jeepa będzie miał wiele wspólnego z Fiatem 500X. Czekamy na pierwsze zdjęcia projektu.

  Fot. Jeep Compass
  Źródło: autocentrum.pl
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Podstawowy model Jeepa będzie mniejszy niż Opel Mokka utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
http://www.iparts.pl