Witamy na Fiat Klub Polska
 • Piraci drogowi będą szybciej karani

  Główny Inspektorat Transportu Drogowego podpisał z konsorcjum trzech firm umowę na obsługę druku masowego i korespondencji. Rzecznik GITD Alvin Gajadhur wyjaśnia, że oznacza to, że piraci drogowi będą szybciej karani. W skład konsorcjum wchodzą Poczta Polska, Itella Information oraz PTK Centertel.  "Informacja o przekroczeniu dozwolonej prędkości jest automatycznie przesyłana z fotoradarów do GITD, my zaś będziemy przekazywać dane do konsorcjum, z którym ta umowa została zawarta" - powiedział rzecznik.

  Dodał, że firmy będą na zlecenie inspekcji drogowej drukować wezwanie dla właściciela pojazdu, by wskazał osobę, która kierowała w momencie przekroczenia prędkości. Ponadto firmy będą drukować blankiety mandatów. "Korespondencja zwrotna będzie przesyłana na podany numer skrytki pocztowej" - wyjaśnił rzecznik.

  Konsorcjum ma być gotowe do świadczenia pełnego zakresu usług w najbliższych dniach.

  "W ubiegłym tygodniu Urząd Zamówień Publicznych poinformował o pozytywnym wyniku obligatoryjnej kontroli postępowania przetargowego na zaprojektowanie i wdrożenie systemu informatycznego dla Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym (CANARD). Wobec stwierdzenia braku naruszeń, w nadchodzącym tygodniu zostanie podpisana umowa z wyłonionym wykonawcą – Asseco Poland. Natychmiast po zawarciu umowy rozpocznie się pierwszy, trwający cztery miesiące, etap budowy systemu informatycznego" - poinformował rzecznik.

  Dodał, że pod koniec września Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła 44 postępowania przetargowe przeprowadzane przez GITD w latach 2010-2012. "Ocena NIK, świadcząca o jakości prowadzonych przez Inspekcję procedur, jest kluczowa także ze względu na znaczny udział funduszy Unii Europejskiej w tych projektach" - zauważył Gajadhur.

  Do końca roku na polskich drogach ma działać 300 nowoczesnych fotoradarów. Ich zakup jest dofinansowany z UE. Są to urządzenia znacznie nowocześniejsze od dotychczasowych - przykładowo nie trzeba zdejmować ich z masztów, aby zgrać zrobione zdjęcia. Dzięki łączności bezprzewodowej fotografie automatycznie trafiają do Centralnego Systemu Przetwarzania w GITD.

  Aparaty fotograficzne w nowych fotoradarach mogą robić dwa zdjęcia na sekundę, umożliwiają także rejestrację prędkości pojazdów nadjeżdżających i odjeżdżających z prędkością od 20 km/h do 250 km/h, o każdej porze dnia i nocy. Wbudowany twardy dysk pozwala na zapis ponad 50 tys. zdjęć. Urządzenie może pracować w temperaturach od -30 do +60 stopni C.


  Źródło: pap/onet.pl
  herwolf260789 lubi to.
  wypowiedzi 9 wypowiedzi
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Dobrze bo buraki robią tyle fotek że się nie wyrabiają.. Sam czekam na fotę z ponad 2ch miesięcy wstecz..
  1. Avatar ubek
   ubek -
   Jak foty będą robić do 250 km/h to mam szansę na zx9r nie mieć w ogóle
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Byrrt, A to już nie minął termin?

   Cytat Napisał ubek Zobacz post
   Jak foty będą robić do 250 km/h to mam szansę na zx9r nie mieć w ogóle
   Haha, o tym samym pomyślałem
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Cytat Napisał miszko Zobacz post
   Byrrt, A to już nie minął termin?
   Nie - GITD ma na to 180 dni czyli bite pół roku :/
  1. Avatar fiaciorz
   fiaciorz -
   na to kase mają ale jak trzeba droge zbudować albo coś innego pożytecznego to brak
  1. Avatar lukq
   lukq -
   Kolego bez wulgaryzmów!

   Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
  1. Avatar gzbwoj
   gzbwoj -
   Te fotoradary przynajmniej widać, gorzej z tymi od straży miejskiej ( cwaniaki z debrzna i człuchowa)
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   SM nie może stawać nigdzie indziej jak w miejscach oznaczonych.
  1. Avatar zabka_j
   zabka_j -
   Na pomorzu to jest ich jak stonki na kartoflisku, ostatnio mi pyknął w Białogardzie całe 62km/h.
http://www.iparts.pl