Witamy na Fiat Klub Polska
 • Odrodzenie Fiata 127 - czy kiedykolwiek powstanie?

  Coraz bardziej tęsknimy za motoryzacją sprzed lat. Za autami, które potrafiły przejechać kilkaset tysięcy kilometrów bez remontu silnika, zaś przebieg na poziomie miliona kilometrów w "beczce" nikogo nie dziwił. Na szczęście są projektanci, którzy potrafią czerpać z historii pełnymi garściami. Oto odrodzony Fiat 127.

  Czy projekt nowego Fiata 127 to tylko zew marzeń, czy jednak jest szansa na produkcję? Co ciekawe, auto może trafić na taśmy w fabryce! W kuluarach mówi się, że nowy/stary Fiat 127 dostałby platformę podłogową z Fiata Punto i Alfy Rome MiTo. Autorem tego niezwykle ciekawego projektu jest David Obendorfer.Wczoraj pisaliśmy o modelu Lyonheart K, który mimo nowoczesnych linii bardzo mocno nawiązywał do swojego protoplasty. Podobnie jest z projektem Fiata 127, który wygląda jak młodszy brat, albo syn modelu sprzed lat. Projektant zastosował każdy element z poprzednika, ale w zupełnie nowej, współczesnej formie. Wyszło świetnie!
  Czy takie auto się Wam podoba? Ile mogłoby być warte? Jeśli cena byłaby na odpowiednim poziomie, to czemu nie? Samochód wygląda bardzo ciekawie, ma proste i nieco "tanie" linie, ale o to w tym chodzi. Nawet produkcja byłaby niedroga, gdyż platforma zostałaby zapożyczona z Alfy i Fiata. Do tego niewielki silnik i mamy idealny samochód do miasta.
  Źródło: carscoop.blogspot.com
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Odrodzenie Fiata 127 - czy kiedykolwiek powstanie? utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
  wypowiedzi 10 wypowiedzi
  1. Avatar Memciu
   Memciu -
   Auto jest tak prosto zbudowane że aż chce się je mieć
  1. Avatar Martenz555
   Martenz555 -
   Kwestia gustu, podoba mi się tył samochodu, nawiązuje do Alfy, przód mi nie pasuje kompletnie światła wyglądają jak by były przyklejone.
  1. Avatar vielud
   vielud -
   JAk dla mnie ok
  1. Avatar fiaciorz
   fiaciorz -
   Świetny! czekamy na wersje abarth

   bez wulgaryzmów
  1. Avatar madziszcze_wroc
   madziszcze_wroc -
   Jeżeli się uda, to na pewno chciałabym się nim przejechać
  1. Avatar boch
   boch -
   przednie lampy popsuli aż zęby bolą. deska rozdzielcza też nie powala. reszta nawet nawet
  1. Avatar ciril
   ciril -
   No fakt. Swiatła z przodu wyglądaję jakby znowu chcieli na siłę nawiązac do fiata 500. Ale to dopiero projekt. Zanim, o ile w ogole, wejdzie do produkcji pewnie zmieni się kilka szczegołow.
   Niemniej autko ma spory sportowy potencjał. Zadziornosc.
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Auto ma fajną bryłę, a światła przednie to są wizualizacje, poczekajmy na coś bardziej "zmaterializowanego"
  1. Avatar mrozek
   mrozek -
   Świetny pomysł!
  1. Avatar lemoniada
   lemoniada -
   świetny pomysł i fajne autko chciało by sie pojezdzic jak troche lat do tyłu stara 7-demka niezle chodziła
http://www.iparts.pl