Witamy na Fiat Klub Polska
 • Nowy silnik Alfy Romeo będzie produkowany we Włoszech.

  Przeznaczony dla samochodów Alfa Romeo nowy, turbodoładowany silnik benzynowy z systemem bezpośredniego wtrysku paliwa powstanie we Włoszech, a rozpoczęcie jego produkcji w zakładzie Fabbrica Motori Automobilistici (FMA) Pratola Serra planowane jest z początkiem 2013 roku.


  Zaprojektowana do zabudowy zarówno poprzecznej jak i wzdłużnej, nowa jednostka 4-cylindrowa ma pojemność 1,8 litra i rozwija moc maksymalną 300 KM, wyznaczając nowe standardy osiągów w swej kategorii. Spełniać będzie również przyszłe normy emisji spalin: europejską Euro 6 oraz amerykańską Tier 2 Bin 5.

  Silnik ten ma konstrukcję całkowicie aluminiową i wyposażony jest w najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, m.in. system bezpośredniego wtrysku benzyny pod ciśnieniem 200 bar, podwójny system zmiennych faz rozrządu oraz turbosprężarkę o wysokiej wydajności.

  Połączenie aluminiowej architektury i najnowocześniejszych technologii jest gwarancją wiodącego w tej kategorii silników stosunku mocy do masy oraz oszczędnego zużycia paliwa. Również pod względem poziomu hałasów i wibracji oraz osiągów jednostka ta zalicza się do bezwzględnej czołówki w swej klasie, czym charakteryzowały się zawsze silniki napędzające samochody Alfa Romeo.

  „Jest to niezmiernie ważny krok dla Alfa Romeo w odniesieniu do dalszego re-pozycjonowania tej marki z myślą o dystrybucji światowej. W przygotowaniach modeli roku 2013 naszym głównym celem ekspansji pozostają Stany Zjednoczone." - mówi Harald J. Wester, dyrektor ds. technologii (CTO) firmy Fiat oraz szef marek Alfa Romeo i Maserati - „Wykorzystanie zasobów Grupy Fiat pod kątem rozwoju silników na potrzeby Alfy Romeo to ilustracja nowej wiary w potencjał tej marki. To tylko pierwsze z naszych zamierzeń, aby powrócić do historycznych korzeni Alfy jako najwspanialszej marki włoskich samochodów sportowych."

  Źródło: Fiat
  wypowiedzi 4 wypowiedzi
  1. Avatar Zielony
   Zielony -
   Oby nie wyszło tak jak z TS-ami
  1. Avatar seth
   seth -
   całkiem ładnie to wygląda zobaczymy jak będzie
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Cytat Napisał Zielony Zobacz post
   Oby nie wyszło tak jak z TS-ami
   w czym rzecz?
  1. Avatar Zielony
   Zielony -
   Rozrząd,rozrząd i jeszcze raz rozrząd i do tego jeszcze padające wariatory które tanie nie są.
http://www.iparts.pl