Witamy na Fiat Klub Polska
 • Nowy Fiat ujawniony, nazywa się... Toro

  Kolejny nowy Fiat ujrzał światło dzienne. Włoski producent zaprezentował pick-upa o nazwie Toro.


  Fiat dosyć poważnie podszedł do sprawy powiększenia swojej gamy modelowej. Niedawno wśród nowości pojawił się sedan Eagea, który do europejskich salonów trafi pod plakietką Tipo, a w planach jest także roadster 124. Marka zamierza wprowadzić do sprzedaży również pick-upa. Będzie to Fiat Toro, którego wreszcie możemy zobaczyć w pełnej okazałości.
  W zeszłym roku producent zaprezentował futurystyczny model pick-upa o nazwie FCC4. Raczej nikt nie spodziewał się, że samochód w takiej formie trafi do produkcji, ale nowy model Toro zaczerpnął od prototypu kilka elementów, m.in. wąską linię przednich reflektorów.  Fiat Toro ma długość 4915 mm i potrafi przewieźć na pokładzie 5 osób oraz 1000kg ładunku. Aby wprawić nowego pick-upa w ruch, Fiat posłużył się 1,8-litrową jednostką E-Torq Flex generująca 140 KM mocy, która pracuje zarówno na benzynie, jak i etanolu. Drugą opcją w ofercie będzie 2-litrowy turbodiesel Multijet. Jednostki współpracują z manualną oraz automatyczną skrzynią o sześciu przełożeniach.

  Chętnych na nowego włoskiego pick-upa musimy niestety rozczarować. Samochód jest przeznaczony na rynek południowoamerykański. Sprzedaż rozpocznie się pod koniec 2015 lub na początku 2016 roku. Model będzie dostępny w trzech wersjach wyposażenia o nazwie Urban, Adrenaline oraz Country. Do dyspozycji kierowcy będzie m.in.5-calowy wyświetlacz obsługujący system multimedialny Uconnect, nawigacja, kamera cofania oraz łączność Bluetooth.

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar Ruta
   Ruta -
   Review: FIAT Toro Compact Pickup - Left-Lane.com super sprzedaż w Brazylii oraz wiele ciekawych spostrzeżeń
http://www.iparts.pl