Witamy na Fiat Klub Polska
 • Nowy Fiat Punto - pierwsze zdjęcie

  Obecna generacja Fiata Punto jest obecna na rynku już od 2005 roku. 11 lat to szmat czasu w segmencie B. Nie ma się zatem co dziwić, że Włosi wreszcie zdecydowali się na zmiany. Nowa wersja auta została po raz pierwszy sfotografowana!


  Uwagę fotografów szpiegowskich zwrócił jeden z transportów Fiata. Na lawecie wśród standardowych aut znajdował się szczelnie zamaskowany, niewielki hatchback. Co to za model? Jako że obecna generacja Fiata Punto jest obecna na rynku od 11 lat, nietrudno podejrzewać, że Włosi rozpoczęli właśnie testy następcy.

  Patrząc na kształt nowego nadwozia można odnieść wrażenie, że auto testowe jest łudząco podobne do Fiata Grande Punto. Podobieństwo na szczęście jeszcze nie oznacza, że auta będą identyczne. Włosi rozumieją bowiem, że stylizacja jest połową sukcesu w segmencie B. Prace nad nadwoziem pojazdu pójdą prawdopodobnie w stronę designu znanego chociażby z zaprezentowanego niedawno Fiata Tipo.

  Na razie ilość informacji dotyczących nowego Fiata Punto jest ograniczona. Wiadomo jedynie tyle, że model powstaje w Brazylii, a podstawą dla niego stanie się płyta podłogowa znana m.in. z Palio. Oficjalna premiera hatchbacka segmentu B nie nastąpi wcześniej niż w 2017 roku.

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 3 wypowiedzi
  1. Avatar seth
   seth -
   Ah ta linia
   Zawsze mnie te szpiegowskie zdjęcia bawiły. Pewnie kosmetyczne zmiany nastąpiły i tyle z tego nowego punto będzie.
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Są też w necie wizualizację. Jedną z nich przedstawia auto tak:
   Załącznik 22605
   Źródło: http://m.auto-swiat.pl/wiadomosci,x5j4vz
   Co jest dobrą wiadomością. Do nie tak dawna przedstawiano to auto tak:
   Załącznik 22606
   fot. auto-swiat.pl
  1. Avatar seth
   seth -
   Druga wersja pewnie była do momentu prezentacji nowego Tipo. A ja dalej naiwnie czekam aż Viaggio będzie bardziej dostępny.
http://www.iparts.pl