Witamy na Fiat Klub Polska
 • Nowy Fiat Panda według Auto Bild


  Niemiecki Auto Bild przygotował obszerny materiał będący zapowiedzią modelu Fiat Panda kolejnej generacji. To już kolejna ciekawa publikacja dotycząca nowej Pandy w ostatnim czasie. Wóz szykowany jest z myślą o premierze podczas jesiennych targów branżowych we Frankfurcie.
  Niemiecki magazyn Auto Bild przygotował obszerny materiał będący zapowiedzią modelu Fiat Panda kolejnej generacji (oryginalny artykuł). Samochód szykowany jest z myślą o premierze podczas jesiennych targów branżowych we Frankfurcie.

  Nowa Panda stanowi rozwinięcie i udoskonalenie koncepcji poprzednika, który rozpoczął tak udaną karierę rynkową i miał znaczący wpływ na poprawę notowań włoskiej firmy. Klienci docenili Pandę m.in. za funkcjonalność, przydatność do jazdy w mieście, przystępną cenę zakupu i niskie koszty eksploatacji oraz solidność wykonania, w czym niewątpliwa zasługa pracowników fabryki w Tychach.

  W porównaniu z poprzednikiem nowa Panda ma teraz bardziej zaokrąglone kształty i zawadiacki wygląd, który podkreśla rzucający się w oczy kształt otworu wlotu powietrza oraz mocniej zarysowane błotniki. W zamyśle włoskich projektantów samochód ma być bardziej stylowy i niepowtarzalny, podobnie jak Fiat 500. To m.in. dlatego deska rozdzielcza została przeprojektowana, wyróżniając się głębiej osadzonymi zegarami wskaźników oraz pewnymi elementami retro przywodzącymi skojarzenia z Pandą pierwszej generacji.

  Atutami nowej Pandy ma być również bogatsza lista wyposażenia obejmująca takie elementy jak np. podgrzewane fotele i nawigację.

  W gamie jednostek napędowych zobaczymy najprawdopodobniej innowacyjny motor TwinAir dwucylindrowy, dostępny w wariatach mocy 65 KM (wolnossący), 85 KM (turbo) oraz 80 KM (turbo bi-fuel), a ponadto dobre znany motor 1.2 8V Fire oraz diesel 1.3 16V MultiJet II. Dla wszystkich wersji ma być dostępny system Start-Stop.

  Co ciekawe, w gamie nowej Pandy zobaczymy też znów wersję z napędem 4x4, która zadebiutuje na przełomie roku 2012 i 2013.

  Decyzją kierownictwa Fiata produkcja modelu Panda nowej generacji rozpocznie się w zakładach Pomigliano d’Arco pod Neapolem. Fabryka będzie w stanie wytwarzać do 270 000 egzemplarzy rocznie.

  Źródło: Samar/Internet
http://www.iparts.pl