Witamy na Fiat Klub Polska
 • Nowy Fiat Panda oficjalnie zaprezentowany we Frankfurcie

  Pod koniec sierpnia Fiat opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia nowej Pandy. Teraz nadszedł czas na długo wyczekiwaną premierę miejskiego autka na 64. Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Z nową Pandą wiązane są duże nadzieje, choć przed nią zdecydowanie trudniejsze zadanie, niż przed jej poprzedniczką, bo konkurencja nieustannie rośnie.


  Panda doczekała się nie tylko nowego wyglądu, ale i generalnego remontu oraz nowych silników pod maską. Najnowsza odmiana "malucha" będzie dostępna wyłącznie w wersji pięciodrzwiowej. Ma to zapewnić przestrzeń wystarczającą do zapewnienia odpowiedniego komfortu podróżującym. Nie mogło się zatem obyć bez powiększenia wymiarów nadwozia, które teraz wynoszą: 3650 mm długości, 1640 mm szerokości i 1550 mm wysokości.


  Choć wszyscy wiemy, że samochody miejskie o takich gabarytach, jak nowa Panda są w stanie pomieścić cztery osoby, to Fiat twierdzi, że ich nowym autkiem będzie w stanie podróżować pięcioro pasażerów, a ich bagaż zmieści się w jednym z największych bagażników w tej klasie. Fiatem 126p również dało się (uwierzcie na słowo) podróżować nawet w siedem osób, ale nie chodzi przecież o "upychanie" pasażerów na siłę tylko o dość komfortowe warunki jazdy...


  Pod maskę nowego Fiata Pandy trafią silniki: dwucylindrowy 0.9 TwinAir o mocy 65 KM (wolnossący) i 85 KM (turbodoładowany), czterocylindrowy "benzyniak" 1.2 o mocy 69 KM oraz 1.3-litrowy diesel Multijet z systemem start-stop. Ponadto w ofercie Fiata znajdzie się turbodoładowany silnik 0.9 napędzany benzyną lub metanem oraz jednostka 1.2 z fabryczną instalacją gazową.


  Wszystkie silniki będą standardowo połączone z pięciobiegową skrzynią manualną, ale na liście wyposażenia dodatkowego znajdzie się półautomatyczny Dualogic. Produkcja nowej Pandy rozpocznie się pod koniec tego roku, a w salonach sprzedaży pojawi się na początku 2012 roku.


  Źródło: v10.pl, foto: internet
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar seth
   seth -
   super aukto. nieduże ale jednak ze sporym wnętrzem
http://www.iparts.pl