Witamy na Fiat Klub Polska
 • Nowy Fiat Ottimo już wkrótce trafi na rynek

  Prawdopodobnie już wkrótce na rynku pojawi się nowy Fiat Ottimo, czyli wariant hatchback modelu Viaggio. Niestety sęk w tym, że podobnie jak Viaggio oraz brat bliźniak Dodge Dart, tak samo Ottimo prawdopodobnie nie dojedzie na nasz rynek.  Auto zostało zaprezentowane na chińskim salonie Guangzhou Auto Show, który co prawda jest nieco w cieniu imprez w Tokio i Los Angeles, ale mimo to warto zerknąć na to, czym interesują się mieszkańcy Kraju Środka - być może już wkrótce to oni będą dyktować warunki na światowych rynkach. W sumie już teraz mają bardzo mocny wpływ na motoryzację, choć nie jest to jeszcze takmocno odczuwalne.

  Wracając do sedna, Fiat Ottimo w wariancie hatchback prezentuje się bardzo ładnie i trzeba przyznać, że zarówno takiego modelu, jak i wspomnianego Viaggio brakuje na naszym rynku. Z przodu mamy smukły grill, ładnie poprowadzoną linię świateł, z tyłu zaś szerokie klosze z ładną grafiką. Tylna część przypomina nieco połączenie Audi z Kią pro-cee'd. Zapewne już wkrótce pojawi się wersja opracowana przez Dodge'a, więc możemy spodziewać się większej agresywności.

  Obecne plany zakładają produkcję tylko na rynek w Chinach, co jest moim zdaniem błędem, ale taka jest decyzja producenta - szansa na sprzedaż auta na innych rynkach jest niewielka.
  Źródło: autocentrum.pl/onet.pl
http://www.iparts.pl