Witamy na Fiat Klub Polska
 • Nowy Fiat Freemont gwiazdą targów Auto Moto Show w Sosnowcu.

  Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem ostatnich targów Auto Moto Show w Sosnowcu była premierowa odsłona w Polsce nowego Fiata Freemont - pierwszego modelu Fiata, który jest efektem współpracy inżynierów z koncernu koncernu Fiat-a i Chrysler-a.

  Fiat Auto Poland w dniach 10-12 czerwca uczestniczył w targach motoryzacyjnych Auto Moto Show w Sosnowcu. Na swoim stoisku prezentował samochody marek Fiat, Abarth, Alfa Romeo, Lancia oraz Jeep.

  Fani motoryzacji na pewno nie nudzili się na stoisku przygotowanym przez Fiat Auto Poland, który na 320 metrach kwadratowych zaprezentował flagowe modele wszystkich swoich marek. Największym wydarzeniem była polska premiera nowego Fiata Freemont, czyli dużego 7-osobowego MPV, który właśnie wchodzi do sprzedaży na najważniejszych rynkach europejskich.

  „Stoisko Fiat Auto Poland zapowiada się bardzo ciekawie - po raz pierwszy oficjalnie na polskim rynku zostanie zaprezentowany Fiat Freemont. Dla nas to bardzo ważny model, którym „wjeżdżamy" w dwa segmenty rynku - dzięki możliwościom aranżacji 7-osobowej kabiny Freemont staje się poważnym konkurentem dla tradycyjnych vanów. Jego kartą przetargową będzie niewątpliwie mocny dwulitrowy turbo diesel o mocy 170KM oraz opcjonalny napęd 4x4 - tymi cechami celujemy w segment SUV. Obecność Fiat Auto Poland na Auto Moto Show to sprawa naturalna - południowe województwa Polski to dla nas strategiczne rynki, dlatego właśnie tam zdecydowaliśmy się na premierę Freemonta, który dzień później pokażemy naszym klientom w wybranych salonach dealerskich Fiata w całej Polsce w czasie czwartej edycji „Nocy Cudów" - powiedział Wojciech Masalski, Dyrektor Handlowy Fiat Auto Poland tuż przed rozpoczęciem targów.

  Entuzjaści Alfy Romeo - marku którą cechuje styl i sportowe zacięcie mogli podziwiać najbezpieczniejszy samochód kompaktowy świata, piękną Julię - czyli Alfę Romeo Giuliettę oraz Model MiTo. Wśród tak szybkich i stylowych modeli nie mogło oczywiście zabraknąć "szybkiego malucha" jakim jest Abarth 500C
  Wśród tych szybkich pojazdów nie mogło zabraknąć też luksusu - o jego odpowiednią dawkę troszczyła się Lancia Delta Serii 1.

  Najbliższe targi motoryzacyjne tego typu dobędą się 1-2 października w Toruniu pod nazwą
  V Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR

  T.Michalik
http://www.iparts.pl