Witamy na Fiat Klub Polska
 • Maserati SUV Concept - wyciekło pierwsze zdjęcie!

  Maserati to marka kojarzona z luksusowymi doznaniami i sportowymi emocjami. W gamie modelowej włoskiego producenta są dwa modele - Quattroporte i GranTurismo. Maserati łata ubogą listę dostępnych samochodów ich niezliczonymi odmianami, wśród których odnajdziemy m.in. GranCabrio, czyli po prostu GranTurismo bez dachu. Maserati nie zadowala się faktem, że jest najmniejszym odłamem grupy Fiata i chce to zmienić poprzez prawie dziesięciokrotne zwiększenie sprzedaży.


  Nie ma na to innego sposobu, jak tylko poszerzenie oferty o kolejne modele. A czym dzisiaj najłatwiej podbić serca klientów i wkraść się do ich portfeli? Tym, co modne, czyli SUV'em. Maserati zaprezentuje go oficjalnie za niecały tydzień na Salonie Samochodowym we Frankfurcie i bardzo dbało o to, żeby przed debiutem żadne zdjęcia "terenowego" Maserati nie przedostały się do sieci. Musimy rozczarować przedstawicieli marki. Ku uciesze fanów, pierwsze zdjęcie właśnie wyciekło!

  Koncepcyjny SUV Maserati wygląda właściwie, jak produkcyjna wersja modelu. Charakterystyczny dla włoskiej marki grill trafił do nowego modelu w niezmienionej formie. Wyposażone w diody LED przednie reflektory, przypominają nieco te, które montowano w poprzedniej generacji Porsche Cayenne'a po liftingu. O terenowym charakterze świadczy wystający spod zderzaka dyfuzor. Całość dopełniają tradycyjne boczne "skrzela" złożone z trzech kwadratowych zagłębień, otoczone chromowaną obwódką. Tył auta jest, zgodnie z panującymi trendami, ścięty na wzór BMW X6.


  SUV'a Maserati zbudowano w oparciu o Jeepa Grand Cherokee. Do jego napędu posłuży 4.7-litrowy silnik V8 o mocy 456 KM. W Europie uterenowiony Włoch będzie dostępny również z silnikiem wysokoprężnym V6 o pojemności 3 litrów. Produkcja ruszy w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej w fabryce Chryslera, o czym niedawno poinformowała agencja Bloomberg. Czy produkcja europejskiej wersji również będzie odbywała się w Ameryce? Tego jeszcze nie potwierdzono, ale zaawansowany romans Fiata z Chryslerem może na to wskazywać. Nowe dzieło Maserati ma trafić do salonów w 2013 roku.

  Źródło:tekst: v10.pl - P. Kozłowski, foto: caradvice.com.au
http://www.iparts.pl