Witamy na Fiat Klub Polska
 • Maserati Kubang - wideo z prezentacji włoskiego SUV'a

  O SUV'ie od Maserati jest głośno od bardzo dawna. Na początku września do sieci wyciekło zdjęcie prototypu, które później okazało się niewinnym żartem albo celowym wprowadzeniem opinii publicznej w błąd. Samochód nie przypominał reszty produktów włoskiej marki. Na szczęście szybko okazało się, że Kubang będzie miał niewiele wspólnego z samochodem, które widniało na wcześniejszym zdjęciu. Teraz możemy podziwiać go na nowym filmiku prosto z Frankfurtu.


  SUV od Maserati wygląda świeżo i dynamicznie. Odważnie przetłoczenia w różnych partiach karoserii dodają autu lekko terenowego charakteru, choć oczywiście o wyczynach godnych maszyn off-roadowych nie może być tu mowy. Przednie reflektory przypominają nieco te, montowane obecnie w samochodach marki Audi, ale główna uwaga skupia się na wielkim grillu o kształcie charakterystycznym dla Maserati.


  Nie dajmy się zwieść pozorom. Kubang nie jest zupełnie nową konstrukcją. Samochód zapożyczył płytę podłogową z Jeepa Grand Cheeroke. Spekulowano również, że mógłby przejąć silnik z wersji SRT8 czyli 6.4-litrowe HEMI o ośmiu cylindrach w układzie V. Przedstawiciele Maserati zapewniają jednak, że wszystkie najważniejsze elementy składowe Kubanga "bez wątpienia pochodzą od Maserati", ale nie opisują szczegółowo o jakich elementach jest mowa.
  wypowiedzi 3 wypowiedzi
  1. Avatar sportfiat
   sportfiat -
   wizualnie nic specjalnego jak dla mnie
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Zobaczymy jak to jeździ, bo w materiale video trochę brak dalszych ujęć, tak aby pokazać całą bryłę. Przód ewidentnie nawiązuje do Maserati Granturismo, stąd też przód na moje oko po tym material wideo jest dosyć nisko wyprofilowany. Porównuję głównie z np. Infiniti FX.
  1. Avatar Jelcyn
   Jelcyn -
   Porsche ma SUV`a, więc czemu nie, to bardzo modne teraz i mało którego producenta stać na niewypuszczanie auta z tego segmentu. Nawet, jak jest to traktowane jako zło konieczne.
http://www.iparts.pl