Witamy na Fiat Klub Polska
 • Lamborghini Veneno wystawione na sprzedaż

  Wygląda na to, że nawet supersamochód może nie spełnić oczekiwań swojego właściciela. Oryginalne Lamborghini Veneno, które jest uważane za najszybszy model w historii marki zostało wystawione na sprzedaż.


  Lamborghini Veneno zadebiutowało w marcu tego roku na salonie samochodowym w Genewie. Włoska marka postanowiła stworzyć jedynie trzy egzemplarze tego
  samochodu, które zostały zarezerwowane już podczas premiery.

  Supersamochód powstał dla uczczenia 50. rocznicy firmy. Projektanci odpowiedzialni za ten model zdecydowali się na bardzo radykalną stylistykę, w której widać, że został on stworzony dla wysokich osiągów.

  Mimo wyścigowego charakteru na zewnątrz, w środku znajdziemy bogate wyposażenie, w którym nie zabraknie skórzanej tapicerki oraz nowych materiałów opatentowanych przez Lamborghini.

  Sercem Veneno jest 6,5-litrowa V12-tka bazująca na silniku Aventadora, która została wzmocniona do 750 KM mocy. Jest połączona z siedmiobiegową zautomatyzowaną skrzynią biegów. Veneno potrafi rozpędzić się maksymalnie do 355 km/h i pokonać barierę 100 km/h w ciągu 2,8 sekundy, co czyni go także najszybszym Lamborghini w historii.

  Czego chcieć więcej? Wygląda na to, że ten superszybki i wyjątkowy egzemplarz nie spełnił wymagań swojego właściciela, który zaledwie po kilku miesiącach posiadania wystawił go na sprzedaż. Na razie nie jest znana cena jaką chciałby uzyskać, ale został kupiony za 3,57 mln euro.  Źródło: MK/Onet.pl
http://www.iparts.pl