Witamy na Fiat Klub Polska
 • Kierowcy doczekali się obniżek

  Polacy wracający samochodem z urlopu w ostatnim wakacyjnym tygodniu lub wyjeżdżający na kilka dni, by złapać ostatnie słoneczne dni sierpnia, płacą za tankowanie wyraźnie mniej.

  Powody tej miłej dla kierowców niespodzianki przy dystrybutorze są przynajmniej dwa: pierwszy to uspakajające wieści z Libii, a drugi (zdecydowanie ważniejszy dla naszego rynku) to decyzje wiodącej rafinerii o odgórnym wprowadzaniu obniżek cen paliw na stacje.

  Według najnowszych notowań e-petrol.pl, średnia cena oleju napędowego w tym tygodniu spadła o 2 grosze i wynosi średnio w kraju 5,02 zł/l. 10 groszy mniej trzeba natomiast wydać tankując popularną benzynę bezołowiową 95: kosztuje ona średnio w kraju 5,09 zł/l. Gatunek benzyny premium, czyli bezołowiowa 98, także potaniała i to również o 10 groszy: przeciętna cena tego paliwa na polskich stacjach to 5,35 zł/l. Zmianie cen oparł się natomiast autogaz, który utrzymuje się na ustabilizowanym od trzech tygodni poziomie i kosztuje 2,47 zł/l.

  Monitorowane przez e-petrol.pl ceny mieszczą się w tym tygodniu w dość szerokich przedziałach. W zależności od regionu i typu stacji najpopularniejszą benzynę można kupić w cenie od 4,99 do 5,37 zł/l, diesel 4,80-5,17 zł/l (nie uwzględniając w notowaniach cen oleju napędowego BIO). W zależności zatem od tego w jakiej miejscowości i stacji paliw tankujemy, różnica rachunku na jednym, 40-litrowym, baku może wynieść dla benzyny i oleju napędowego około 15 zł.

  Źródło: e-petrol.pl
  wypowiedzi 8 wypowiedzi
  1. Avatar ciril
   ciril -
   tymczasowe. zobaczymy co będzie przed świętami.
  1. Avatar tomasz_
   tomasz_ -
   na zimę zawsze drożej, a po zimie nigdy nie wracają ceny do tych, które były przed zimą.
  1. Avatar tomasz985
   tomasz985 -
   w tv już się śmiali, że każdy zatankował pod korek nikt nie kupuje to zeszli z ceny.a tak wogóle moim zdaniem nie ma się z czego cieszyć jak spadnie powiedzmy o 0,20 a potem wzrośnie o 0,50
  1. Avatar lukq
   lukq -
   Będąc szczerym, powiem, przestałem patrzyć na wahania cen w granicach 20 gr, bo i tak muszę zatankować i tak. Jeśli zaś wahanie byłoby w granicach 0.5-1 zł to już co innego, może zacząłbym jeździć w stylu ecodriving. Zauważyłem tendencję to tego że użytkownicy zaczęli jeździć bardzo ekonomicznie, najbardziej jest to widoczne na autostradach oraz obwodnicy trójmiasta.
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   ja wczoraj tankowałem PB 95 na orlenie za 4,99 - zawsze to miła odmiana
  1. Avatar egon
   egon -
   Ja co prawda rzadko tankuję Pb, ale zona owszem i zawsze miło usłyszeć, ze tanieje, nie ważne ile, ale zawsze tanieje, bo mam dość słuchania o wiecznych podwyżkach
  1. Avatar sportfiat
   sportfiat -
   no ostatnio troche cena spadła, tyle że to i tak drogo cały czas
  1. Avatar egon
   egon -
   Cytat Napisał sportfiat Zobacz post
   tyle że to i tak drogo cały czas
   Albo my za mało zarabiamy
http://www.iparts.pl