Witamy na Fiat Klub Polska
 • Inwestycje Fiata pod znakiem zapytania?


  Jak twierdzi włoska prasa, pod znakiem zapytania stać może przyszłości ambitnych planów zrealizowania przez Fiata wielkich planów inwestycyjnych na Półwyspie Apenińskim.
  W sobotę sąd pracy w Turynie orzekł, że Fiat rzekomo złamał prawo, wykluczając lewicowy związek FIOM (Federazione Impiegati Operai Metallurgici) jako reprezentanta załogi w fabryce Pomigliano d’Arco, w której wcześniej przyjęto pakiet rozwiązań mających na celu podniesienie konkurencyjności produkcji i zaostrzenie dyscypliny pracowniczej.

  Ustalenia w sprawie zmian organizacyjnych w omawianej fabryce zostały przez radykalny związek FIOM zaskarżone jako niemożliwe do przyjęcia.

  Decyzja Fiata o wykluczeniu FIOM jako jednego z podmiotów reprezentujących interesy załogi fabryki włoski sąd pracy uznał za złamanie statutu pracowniczego i orzekł, że przedstawiciele FIOM mogą wrócić do Pomigliano d’Arco. Dyrekcja koncernu zamierza odwołać się od tej decyzji.

  Według włoskich gazet, prezes Sergio Marchionne z dużym niezadowoleniem przyjął decyzję sądu w Turynie. Dyrekcja skłania się nawet do pomysłu zamrożenia planów inwestycyjnych we Włoszech od czasu wyjaśnienia sprawy z FIOM w obawie o możliwość szkodliwego dla spółki działania ze strony działaczy wspomnianego związku na coraz szerszą skalę.

  Źródło: Samar/Internet
http://www.iparts.pl