Witamy na Fiat Klub Polska
 • Grupa Fiat-Chrysler uwalnia udziały w marce Ferrari

  Grupa Fiat-Chrysler właśnie ogłosiła swój plan uwolnienia Ferrari. Akcja będzie miała na celu uwolnienie 10 procent udziałów w Ferrari w USA oraz na giełdach europejskich. Ma to się dokonać w przyszłym roku. Reszta udziałów będzie należeć do akcjonariuszy grypy Fiata-Chrysler.


  W komunikacie prasowym zarząd Fiat-Chrysler powołuje się na ruch w ramach "planu kapitałowego wspierającego długoterminowy sukces Grupy." W tym samym oświadczeniu prezes Fiata Chryslera Sergio Marchionne powiedział: "jeśli pójdziemy do przodu, aby zabezpieczyć biznes plan w latach 2014-2018 i pracować w kierunku maksymalizacji wartości naszych przedsiębiorstw dla naszych akcjonariuszy, to jest oczywiste, że możemy zrealizować oddzielne ścieżki dla FCA i Ferrari. "

  Od 1991 roku, Ferrari prowadzone było przez CEO Luca Cordero di Montezemolo, który odszedł z powodu braku porozumienia z zarządem Fiata i Chryslera na temat przyszłości Ferrari. Montezemolo wyraża swoją krytykę na temat rozszerzenia bazy produkcyjnej Ferrari, nazywając ten fakt "końcem ery", oznajmił też Bloomberg'owi, że "Ferrari jest obecnie amerykańskie." Swą rezygnację Montezemolo przedstawił już Marchionne (CEO Ferrari).


  Źródło: roadandtrack.com
  wypowiedzi 2 wypowiedzi
  1. Avatar seth
   seth -
   Sam bym się zapisał na takie akcje
  1. Avatar Darksaience
   Darksaience -
   brawo VW już czeka
http://www.iparts.pl