Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat zdecydował o rozwoju zakładu Mirafiori

  Fiat S.p.A. potwierdza zamiar zlokalizowania w zakładzie Mirafiori (Turyn, Włochy) najnowocześniejszej wersji jednej z trzech architektur własnych platform samochodowych w związku z planowaną produkcją nowych modeli marek należących do koncernu.


  Rozbudowa infrastruktury przemysłowej Mirafiori rozpocznie się w roku 2012, a uruchomienie pierwszej nowej produkcji w postaci pojazdu typu SUV marki Jeep - planowane jest na drugą połowę 2013 roku.

  Jest to ważny krok w kierunku re-industrializacji naszych włoskich mocy produkcyjnych w świetle bieżącej sytuacji rynkowej oraz zwiększonego zasięgu dystrybucji poprzez Chrysler Group." - powiedział Sergio Marchionne, CEO Fiata i Chrysler Group - „Tak nowoczesna architektura zapewni osiągalność najbardziej zaawansowanych platform dla naszych marek oraz co nawet ważniejsze, otworzy możliwość wykorzystania pełnej gamy jednostek napędowych z oferty Fiata i Chryslera."

  Zakład Mirafiori będzie kontynuował bez zmian produkcję samochodów Alfa Romeo Mito w wersjach aktualnych oraz modernizowanych.
  wypowiedzi 2 wypowiedzi
  1. Avatar Mirek26
   Mirek26 -
   Tak Fiata narzeka, że ma za duże moce, a tu taka informacja.
   Może by tak w Polsce zainwestował?
  1. Avatar BART_osz
   BART_osz -
   No coz ... logiki tutaj nie ma . Tychy najwydajniejsze i najlepsze jakosciowo w grupie ( najnizsze koszty gwarancyjne na modele ) , ktore chwalil niedawno szef grupy ze jak by mogl to by tylko tutaj produkowal a wloskie zaklady zamknal bo nie przynosza benefitow ... a teraz te tychy ledwo zipia bo spadek zamowien jest drastyczny , redukcje zatrudnienia duze ( byly i beda dalej ) , panda zaraz zniknie , a w nie wydajnym i slabym jakosciowo mirafiori inwestuja grube banki na modernizacje ( a jeszcze niedawno w referendum prawie 50 % pracownikow tam nie chciala zadnych zmian ... ) . Wiec ... co tu duzo gadac ... polityka . A o nowym modelu w tychach jakos nie slychac ... a lancia sprzedaje sie tak ze nawet nie ma co komentowac ... (cena z kosmosu za podstawe bez radia robi swoje ... ) . Kiepskie czasy w tychach ... .
http://www.iparts.pl