Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat zawiesi produkcję modelu Panda

  Powód? Oczywiście chodzi o niezadowalającą sprzedaż teoretycznie bardzo popularnego modelu. Ze względu na niską ilość zamówień oraz ryzyko sporej nadwyżki modeli w magazynach, produkcja zostanie zawieszona.
  Produkcja Fiata Pandy będzie wstrzymana na kilka dni - dokładnie od 16 do 27 października. Co ciekawe nie jest to odosobniona sytuacja, gdyż na początku miesiąca wstrzymano produkcję modelu Fiat 500L z tego samego powodu - zbyt niska ilość zamówień. Jak widać pracownicy fabryki w Pomigliano we Włoszech nie są zbyt szczęśliwi.

  Szczęśliwy nie jest również producent, który mimo wszystko stara się zachować zimną krew i tłumaczy taką sytuację "naturalnym rynkowym zachowaniem spowodowanym końcówką roku". Warto również wspomnieć, że jest to dość popularna strategia Fiata. Co więcej, niektórzy pracownicy mają specjalne umowy, które przewidują mniejszą ilość godzin w razie "problemów".

  autocentrum.pl / Kamil Rogala
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Fiat zawiesi produkcję modelu Panda utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
http://www.iparts.pl