Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat ujawnił nową wersję Pandy

  Salon samochodowy będzie okazja do prezentacji nowego modelu Fiata. Będzie to uterenowiona wersja Pandy.


  Wersja Cross popularnego Fiata prezentuje się dosyć groźnie. Producent zadbał tutaj o większe modyfikacje wyglądu niż w przypadku Pandy 4x4. Możemy dostrzec nowe zderzaki, wzmocnienia nadwozia i większe relingi dachowe. Projektanci przeprojektowali lampy przeciwmgielne oraz tylne reflektory pojazdu, które otrzymały plastikowe osłony. Powiększone nadkola kryją nowe 15-calowe felgi.

  Samochód otrzymał napęd torque-on-demand, który rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednią i tylną osią w zależności od warunków podłoża. Wyposażenie obejmuje również system elektronicznej stabilizacji toru jazdy ESC wraz z mechanizmem różnicowym o elektronicznie ograniczanym tarciu wewnętrznym ELD.

  Napęd Pandy Cross pochodzi z silnika TwinAir o pojemności 0,9 litra, który produkuje 90 KM mocy i 145 Nm momentu obrotowego. W ofercie znajdzie się również 1,3-litrowy turbo diesel, który generuje 80 KM i 190 Nm. Obie jednostki zostały wzmocnione o 5 KM i współpracują z sześciobiegową manualną przekładnią.

  Publiczny debiut nowego Fiata odbędzie się już w marcu na targach motoryzacyjnych w Genewie, a do sprzedaży trafi jesienią tego roku.


  Źródlo: Onet.pl
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Mamy odpowiednik dawnego Cross-a. Natomiast jeśli cena będzie równie chora jak standardowej Pandy 4x4 to sprzedaż będzie symboliczna.
http://www.iparts.pl