Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Tipo S - sportowy sedan z Włoch

  Nowy Fiat Tipo jest niedrogim i nieźle wyposażonym kompaktowym sedanem, który ma przewozić pasażerów z punktu A do punktu B bez zbędnych emocji. Okazuje się jednak, że w przygotowaniu jest bardziej rasowa, usportowiona wersja S.


  Do sieci wyciekły dwa zdjęcia rasowego Fiata Tipo, pochodzące z Urzędu ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM), unijnego organu odpowiadającego za rejestrację znaków towarowych i wzornictwa przemysłowego.

  Nie ma informacji odnośnie tego, czy mamy do czynienia z pakietem stylistycznym, czy może z bardziej sportową wersją, ale za drugim wariantem może przemawiać choćby podwójna końcówka wydechu, dyfuzor czy spoiler na klapie bagażnika, a także widocznie obniżone zawieszenie.


  Z kolei oznaczenie "356 S" widoczne z boku samochodu to oznaczenie generacji modelu (356) oraz wyróżnik usportowionej odmiany.
  Fiat Tipo S mógłby być napędzany 1,4-litrowym silnikiem turbo, który w ofercie Fiata dostępny jest w różnych wariantach mocy. Nie jest pewne, czy pojawi się usportowiona wersja Tipo hatchbacka, który ma zostać zaprezentowany w najbliższym czasie.

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 2 wypowiedzi
  1. Avatar boch
   boch -
   Jak widać po fotach, pomysł na Tipo zrodził się chyba ostatnio. Na renderach wciąż widnieje oznaczenie AEGEA. Ech ten marketing...
  1. Avatar asdfghjkl12
   asdfghjkl12 -
   Bardzo ładny
http://www.iparts.pl