Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Tipo nowym liderem sprzedaży w Polsce

  Fiat Tipo idzie jak burza. Sprzedaż włoskiego kompaktu rośnie do tego stopnia, że w maju wskoczył na pozycję lidera wśród zakupów dokonywanych przez klientów indywidualnych.

  Sprzedaż nowych samochodów w Polsce, według danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów, rośnie. W maju liczba rejestracji była o ponad 17 proc. wyższa, a licząc okres od stycznia do maja włącznie, w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosła o niemal 17 proc.

  W ujęciu liczbowym, w maju 2017 roku zarejestrowanych zostało już 39 716 szt. Jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, wzrost ten utrzymuje się już 26. miesiąc z rzędu, a od początku tego roku jest on nieprzerwanie dwucyfrowy.

  Zauważalnie wzrasta też zainteresowanie samochodami hybrydowymi oraz elektrycznymi. W maju zarejestrowano 80 samochodów elektrycznych, w tym z napędem hybrydowym typu Plug-in, co jest wynikiem o 110,5 proc. lepszym niż rok wcześniej. W segmencie hybryd zarejestrowano natomiast 1 187 aut, o ponad 72 proc. lepiej niż przed rokiem.

  Który model sprzedaje się obecnie najlepiej? W ujęciu ogólnym, łączącym zakupy dla firm oraz dokonywane przez klientów indywidualnych, na pierwsze miejsce wróciła Skoda Octavia, wyprzedzając Opla Astrę i Skodę Fabię. Dalej znalazły się jeszcze Volkswagen Golf i Toyota Auris.

  Bardzo ciekawie natomiast zrobiło się w rankingu zakupów dokonywanych przez klientów indywidualnych. Tam na czele, po raz pierwszy, znalazł się Fiat Tipo, który awansował o cztery pozycje względem kwietnia, detronizując Opla Astrę.

  Skrócony ranking rejestracji dokonywanych w maju przez klientów indywidualnych wygląda następująco:
  1. Fiat Tipo: 503 szt.
  2. Opel Astra: 463 szt.
  3. Skoda Fabia: 447 szt.
  4. Toyota Yaris: 423 szt.
  5. Dacia Duster: 382 szt.
  6. Dacia Sandero: 344 szt.
  7. Toyota Auris: 283 szt.
  8. Hyundai Tucson: 275 szt.
  9. Skoda Rapid: 261 szt.
  10. Skoda Octavia: 245 szt.
  wypowiedzi 4 wypowiedzi
  1. Avatar Braval
   Braval -
   Nie to,że jestem zlosliwy,ludziska się podniecają np. kierunkowskazami typu LED,a pod maską 60KM np.w skodach i technologia od VW z odrzutów.Niektórzy się przekonali i przeprosili się z fiatem.Zaczęli używać głow ,a nie stereotypów...
  1. Avatar piter
   piter -
   Np.za skodą stoi potężna machina propagandowa. Więc można mówić faktycznie o sukcesie Fiata.
  1. Avatar Lutosław
   Lutosław -
   Fiat dobrze sprawuje się w polskich warunkach, bo jego stosunek ceny do jakości jest na bardzo przyzwoitym poziomie, akceptowalnym dla przeciętnego Polaka. Przecież nie będą kupować BMW, Mercedesów itd, bo skąd kasy na to nabrać?
  1. Avatar felixwawa
   felixwawa -
   Ja kupiłem TIPO 1,4 tjet z LPG bardzo ładnie wykonany samochód nic nie skrzypi nic nie puka pali mało bo na trasie potrafi przy spokojnym 120 140 wypalić 9 litrów gazy , no przy 170 pali 14 ale to już inna sprawa . Fotele ładne i przede wszystkim nikt nie płąkał jak sprzedawał , a póżniej się okazało ze zamiast 150000km miał milion bo latał na taryfie . MIałem kilak fiatów w życiu kilka dostałem kilak kupiłem i nigdy mnie nie zawiódł , czego nie moge powiedzieć o Octavii ( skrzypiące tapicerki ) i nowym golfie tsi po 2 latach zapiekły się pierścienie i zaczął chłeptać olej jak oszalały.
https://www.iparts.pl