Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat świętuje czwarte urodziny 500-ki

  Jak co roku w lipcu, Fiat świętował kolejne urodziny kultowego modelu 500. To już czwarta rocznica wprowadzenia na rynek tego samochodu, cieszącego się uznaniem klientów na całym świecie.
  Obecny model Fiata 500, podobnie jak jego poprzednik z lat 50-tych, już obrósł legendą i stał się ikoną współczesnej motoryzacji.


  Tym razem impreza z tej okazji została połączona z realizowanym przez całe lato cyklem ‘Testuj Fiata’ i odbyła się w nadmorskim Władysławowie. W spotkaniu wzięli udział m. in. Staszek Karpiel-Bułecka (Wipe-out, TVN), Kuba Bielak (znany z programu "Jazda Polska" emitowanego na antenie TVN Turbo), mistrzyni świata w boksie Iwona Guzowska oraz projektant mody Tomasz Ossoliński.


  Goście odwiedzili miasteczko ‘Testuj Fiata’ zlokalizowane w centrum Władysławowa, gdzie mieli okazję zapoznać się z bogatą ekspozycją przygotowaną specjalnie z okazji 90 lat obecności Fiata w Polsce oraz przetestować samochody marek Grupy Fiat, podobnie jak czyniły to tłumy wczasowiczów wypoczywających w ten weekend na Wybrzeżu.


  Dalsza część imprezy miała miejsce na plaży Fiat Playa we Władysławowie: przygotowano tam wiele atrakcji sportowych (np. przejażdżki na skuterach wodnych czy motorówką). Relaks i odpoczynek zapewnił bar Fiat Playa.  Dzięki przygotowanym atrakcjom i wspaniałej atmosferze goście bawili się doskonale, a finał stanowiła kolacja urodzinowa Fiata 500, na której oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. Urodziny zwieńczyło wspólne odśpiewanie "jubilatowi" tradycyjnych Sto lat, Sto lat!...


  Co roku, z okazji urodzin modelu 500 Fiat przygotowuje niespodziankę w postaci nowej wersji swojego przeboju rynkowego. W poprzednich latach właśnie lipcowe urodziny były okazją do premiery modeli Fiat 500C, Abarth 500 czy Fiata 500 wyposażonego w nowy rewolucyjny silnik TwinAir.

  W tym roku urodziny Fiata 500 zbiegły się z jubileuszem 90-lecia obecności Fiata w Polsce. Z tej okazji do salonów marki w Polsce trafiła nowa seria specjalnej 500-ki przygotowana z myślą o obchodach jubileuszu 90-lecia obecności marki w Polsce. Samochód powstał na bazie wersji Pop z silnikiem 1.2 69 KM wzbogacony standardowo o klimatyzację (tak wyposażony model kosztuje teraz jedynie 39 990 zł). Auto w tej wersji, w standardzie poza klimatyzacją, oferuje m.in. komplet 7 poduszek powietrznych (w tym poduszka kolanowa), radio CD+MP3, elektrycznie sterowane szyby oraz lusterka.

  Źródło: Fiat
http://www.iparts.pl