Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat stworzy swoją Dacię?

  Czy na rynku znajdzie się miejsce dla kolejnej marki podobnej do Dacii, ale będącej pod skrzydłami Fiata? Szef włoskiej firmy twierdzi, że tak. Fiat w 1990 roku wykupił prawa do nazwy Innocenti. Być może pojawi się szansa do jej wykorzystania, gdyż marka chce stworzyć konkurencję Dacii. Informację ujawnił szef Fiata, Sergio Marchionne w wywiadzie dla Automotive News.

  Jeśli plany przejdą w fazę realizacji, pojazdy nowej marki należącej do Fiata trafią na linie montażowe zakładów znajdujących się poza Europą. Jak mówi, Marchionne, taka lokalizacji jest konieczna, ze względu na fakt, że samochody produkowane we Włoszech sprzedawane po cenie niższej niż 7450 euro nie byłyby dla firmy opłacalne.

  O marce Innocenti możemy przeczytać na Wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Innocenti

  Cytat:
  "Innocenti to firma powstała w 1933 roku w Mediolanie przy ulicy Via Pitteri jako Innocenti, Societa Generale per I`Industriala Metallurgica e Meccanica i przed II wojną światową była ważnym zakładem przemysłowym we Włoszech. Założycielem jej był Ferdinando Innocenti. W czasie wojny została zbombardowana przez lotnictwo, po wojnie od roku 1948 zaczęła produkować skutery Lambretta. W 1959 r. zostało zawarte porozumienie licencyjne z British Motor Corporation, na mocy którego po roku lub w 1961 r. wyjechał pierwszy samochód Innocenti A40 (Austin A40 Farina)."

  [...]

  "Firma zakończyła produkcję samochodów w roku 1990. Na przełomie lat 80. i 90. całą grupę De Tomaso chciała przejąć firma Mazda. Aby nie wpuścić konkurencji na włoski rynek przelicytował ją koncern Fiat. Dokonał jej restrukturyzacji, w ramach której zlikwidowano we Włoszech produkcję aut pod marką Innocenti. Przez kilka lat kontynuowano jednak dostawy samochodów do jej sieci sprzedaży i pod jej marką z zakładu Fiat Auto Poland (Innocenti Mille na bazie Fiata Uno) oraz z zakładów Fiata w Ameryce Południowej (Innocenti Elba na bazie Fiata Duna)."
  Innocenti Mini Cooper 1300


  Innocenti Regent


  Innocenti Mini 90


  Innocenti Elba w Turynie, 2007


  Logotypy Innocenti


  Źródło: mk/Onet/Wiki
  wypowiedzi 3 wypowiedzi
  1. Avatar hak64
   hak64 -
   Pomysł nie jest zły, ale zdecydowanie spóźniony. Rynek opanowały tanie auta z Azji i trudno będzie się przebić nowej (starej) marce. Jedynie nowocześniejsze rozwiązania techniczne i lepszy design, mogą przełożyć się na sukces. Zwłaszcza, że produkty z dalekiego wschodu budzą u europejczyków mieszane uczucia i to zarówno pod względem stylizacji, jak również wyposażenia i awaryjności (pokutuje jeszcze przekonanie o "badziewności" wcześniejszych modeli. Miejmy tylko nadzieję, że nie powstanie coś na wzór Tata Nano, bo nie trzeba być prorokiem, by przewidzieć totalną klapę takiej inwestycji.
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Osobiscie e ogole nie jestem przekonany do tego pomysłu. W gamie koncernu Fiat zawsze był budżetową marką. Przemyslec obecną ofertę i będzie git. A nie pakowac się w nowy projekt. Zwłaszcza e fiat ma dobrą opinię wzlędem małych autek.
  1. Avatar hak64
   hak64 -
   Moim zdaniem Fiat nie powinien celować w segment autek małych, bo tych nie brakuje. Ponadto sam sobie zrobiłby konkurencję dla 500-tki i Lanci Y. Raczej szans na sukces należy upatrywać w czymś takim jak pokazane Innocenti Elba (Uno w budzie kombi). To może być strzałem w 10-tkę, bo ani Dacia Logan, ani Lodgy pięknością nie grzeszą, za to są proste w konstrukcji, obszerne i funkcjonalne.
http://www.iparts.pl