Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Strada Lumberjack

  Nowy Fiat Strada dostępny na rynku niemieckim powstał przy współpracy z włoską firmą obuwniczą Lumberjack, stąd też nazwa samochodu. Specjalna edycja Fiata zyskała nowy lakier w kolorze burgund, naklejki "Lumberjack" zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu oraz skórzane fotele.


  Tak jak w i przypadku pozostałych wersji Strady, także i ta napędzana jest 1,3-litrowym dieslem MultiJet o mocy 94 KM, spalającym średnio 5,4 litra na 100 km i z momentem obrotowym wynoszącym 200 Nm.


  Klienci będą mogli wybrać pomiędzy wersją z dwuosobową kabiną, której cena zaczyna się od ok. 21 563 euro lub większą (dwudrzwiową z dwoma tylnymi siedzeniami) dostępną za kwotę ok. 22 158 euro.


  Źródło: Onet.pl
  wypowiedzi 4 wypowiedzi
  1. Avatar ata
   ata -
   Większość nadwozia i podwozia pochodzi z brazylijskiej wersji Palio:
   El Fiat Palio Weekend llega a las concesionarias de Brasil ť MotorShow
   Palio Weekend Adventure Locker - Ano 2010 - 43000 km - no MercadoLivre
   a dokładniej Palio Weekend Adventure Locker, produkowanego od 2008 roku, więc jako "nowość" z lekka nieświeżego ... Co prawda w europie ta wersja Palio nigdy nie była sprzedawana (i nie będzie), a w nadwoziu Strady dokonano poważnej modyfikacji w stosunku do Palio ...
   Dobra, żartowałem. Tył mu ucięli i to wszystko. O ile Palio ma wiele zastosowań (nawet w pseudo-terenowej wersji), o tyle Strada to typowo niszowy pojazd dla niewielkiej grupy szpanerów/snobów.
   Ale zaraz, przecież nie kupuje się dla szpanu imitacji terenówki czy pikapa tylko oryginał?!?
   LOL
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Cytat Napisał ata Zobacz post
   pojazd dla niewielkiej grupy szpanerów/snobów.
   Szpanerów? O takim zastosowaniu raczej Fiat nie myślał. Bardziej to auto sprawdzi się w terenie, do przewozu jakiś niewielkich rzeczy, na dojazd do miejsca pracy w terenie gdzie musimy zabrać parę "klamotów" ze sobą.
   Szpanować raczej nie ma co nim
  1. Avatar ata
   ata -
   Do Palio nie można załadować lodówki ani długiej drabiny (w pionie), w tym widzę jedyną przewagę Strady.
   Zauważ że news dotyczy "limitowanej edycji" sygnowanej przez .. producenta obuwia. Nie wygląda mi to na pojazd roboczy, skóra i lakier "burgund" (metalic) ... po o to komu do taczki?
   Zobacz parametry:
   Strada | Fiat Professional w Polsce
   Strada | Fiat Professional w Polsce
   Cała opisówka:
   http://www.fiat.pl/katalogi/fiatprof...log_ogolny.pdf

   Fiat ostatnio testuje wiele segmentów rynku w których do tej pory nie miał oferty (albo miał coś-kiedyś, ale z różnych względów nie znalazł wielu nabywców), samochody pseudo-terenowe to tylko jeden z przykładów.
   Strada nie jest "prawdziwym" pikapem (skrzynia 1300x1300, mała), ani prawdziwym samochodem terenowym (automatyczna blokada mostu to jedyny element "uterenowienia"). Napęd na przód, co oznacza że z większym ładunkiem na pace jego walory terenowe będą co najwyżej przeciętne - moim zdaniem raczej "żałosne", ale wszyscy wiedzą (chyba?) że dla mnie "prawdziwe" terenówki skończyły się mniej więcej na Nissanie Terrano (1)
  1. Avatar rapez
   rapez -
   Gdzie kupię zamienniki do strady (chodzi mi o amortyzatory).
http://www.iparts.pl