Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat sfinalizował całkowite przejęcie Chryslera

  Zgodnie z zapowiedziami pojawiającymi się na początku tego miesiąca, Fiat sfinalizował kompletne przejęcie Chryslera i jest teraz właścicielem wszystkich aktywów marki.
  Niespełna pięć lat temu Fiat związał się z Chryslerem przejmując większościowe udziały. Teraz włoska marka pozyskała resztę, czyli dokładnie 41,6416 % aktywów Chryslera stając się tym samym jedynym i autonomicznym właścicielem. Cała transakcja opiewała na kwotę 2,65 miliarda euro. Płatność zostanie podzielona na dwie raty i będzie wypłacana z budżetu firmy. Co prawda nikt z przedstawicieli obu marek nie miał ostatnio wiele do powiedzenia, ale jakiś czas temu wystosowano oświadczenia prasowe.

  CEO Fiata i Chryslera, Sergio Marchionne powiedział:
  "W życie każdej wielkiej organizacji oraz ich ludzi pojawia się bardzo ważny i decydujący moment, który prędzej czy później zapisze się na kartach historii. Dla Fiata i Chryslera porozumienie zawarte z VEBA jest właśnie takim historycznym momentem."

  Oprócz tego Marchionne dodał:
  "Zunifikowana struktura własności pozwoli nam w pełni wykonać naszą wizję stworzenia międzynarodowego producenta, który jest naprawdę wyjątkowy pod względem mieszanki doświadczenia, perspektywy i know-how czy też solidnej i otwartej organizacji. To wszystko zapewni pracownikom ambitne i satysfakcjonujące środowisko."


  Jak to wpłynie na Chryslera i Fiata w przyszłości?

  Źródło: autocentrum.pl
http://www.iparts.pl