Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Punto 2012 - powrót do korzeni

  Minęło już kilka dobrych lat od kiedy Punto przestało być tylko Punto. W 2005 roku Fiat wypuścił zupełnie nowy, większy model i nazwał go Grande Punto. Auto sprzedawało się dość dobrze, lecz pewnie duża w tym zasługa szkół nauki jazdy oraz ośrodków ruchu drogowego, które kupowały Punto na potęgę. Po kilku latach przeprowadzono face lifting a auto nazwano Punto Evo. Według wielu osób był to strzał w stopę.


  Punto Evo prezentowało się gorzej od poprzednika, a sprzedaż nieco spadła. Po dwóch latach Fiat najwyraźniej uznał, że czas na zdecydowane kroki. We Frankfurcie pokazano więc "nowe" Punto, które swoją nazwą powraca do korzeni. To po prostu Punto, bez dodatkowych przydomków.


  Szkoda, że Włosi nadal modyfikują jedno i to samo auto, które tak naprawdę powstało w 2005 roku. Czy nie czas już na zupełnie nowy model? Tym bardziej, że Punto 2012 prawie niczym nie różni się od Evo. Nieco zmodyfikowano grill, zderzaki oraz listwy, ale laik raczej się nie pozna.


  Musimy jednak przyznać, że dzięki tym zabiegom auto stało się jakby prostsze i bardziej eleganckie. Nie ma już tego wrażenia stylistycznego przesytu, które towarzyszyło Punto Evo. Technicznymi nowościami ma być wprowadzenie oszczędniejszych, nowoczesnych jednostek napędowych. Benzynowa 0,9 TwinAir o mocy 85 KM oraz Diesel Multijet o pojemności 1,3 i takiej samej liczbie koni pod maską.


  Oprócz Punto w odświeżonej gamie Fiata zobaczymy też nową Pandę oraz trzy modele Abarth. Wszystkie auta powinny pojawić się na rynku nie później niż do końca tego roku.
http://www.iparts.pl