Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat przejmie kontrolę na Chrysleram już 20 stycznia

  Fiat poinformował opinię publiczną, że już 20 stycznia zostanie sfinalizowana transakcja przejęcia Chryslera. Włoski producent wykupił wszystkie aktywa amerykańskiej marki i przejmie nad nią pełną kontrolę.[/b]
  Fiat zapłacił za pozostałe 41,4616% udziałów w Chryslerze bagatela 2,65 miliarda euro. Płatność zostanie podzielona na dwie raty i będzie wypłacana z budżetu firmy - jak widać Fiat nie chciał bawić się w żadne kredyty ani pożyczki. W oświadczeniu prasowym CEO Fiata i Chryslera, Sergio Marchionne powiedział:

  "W życie każdej wielkiej organizacji oraz ich ludzi pojawia się bardzo ważny i decydujący moment, który prędzej czy później zapisze się na kartach historii. Dla Fiata i Chryslera porozumienie zawarte z VEBA jest właśnie takim historycznym momentem."

  Oprócz tego Marchionne dodał:
  "Zunifikowana struktura własności pozwoli nam w pełni wykonać naszą wizję stworzenia międzynarodowego producenta, który jest naprawdę wyjątkowy pod względem mieszanki doświadczenia, perspektywy i know-how czy też solidnej i otwartej organizacji. To wszystko zapewni pracownikom ambitne i satysfakcjonujące środowisko."

  A Wy co sądzicie o tym posunięciu?

  Źródło: autocentrum.pl Kamil Rogala
https://www.iparts.pl