Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat próbował powstrzymać produkcję modeli z serii Hellcat - Dodge

  Dodge Charger oraz Challenger w wersji SRT Hellcat wzbudziły ogromne zainteresowanie i podziw głównie ze względu na zastosowane w nich, piekielnie mocne slniki. Teraz okazuje się, że powstanie obu aut było zagrożone.


  W sieci pojawiły się informacje, że na początku 2011 roku Fiat "zaproponował" Chryslerowi wstrzymanie wszystkich prac nad silnikiem do modeli Hellcat. Zespół inżynierów został podzielony i oddelegowany do prac nad innymi projektami. Na szczęście panowie z SRT nie chcieli się poddać i przeforsowali swoje racje kontynuując pracę po kilku miesiącach przerwy.

  Na szczęście Chrysler nie ugiął się pod "prośbami" Fiata i zdołał doprowadzić prace do samego końca, czego efektem są dwa świetne auta z potężnym doładowanym silnikiem 6.2 V8 generującym imponujące 707 KM oraz aż 880 Nm momentu obrotowego Napęd trafia na koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej. A jak prezentują się osiągi?  Na przykładzie modelu Dodge Charger SRT Hellcat takie połączenie wystarczy, aby osiągnąć prędkość maksymalną aż 328,3 km/h. Taki potwór kosztuje 63 995 dolarów, ale jeśli ktoś woli spokojną jazdę, podstawową wersję tego auta w wersji SE z silnikiem 3.6 V6 o mocy blisko 300 KM z momentem obrotowym 353 Nm kupi za 27 995 dolarów.


  autor: Kamil Rogala
  Źródło: autocentrum.pl/newsy/z-kraju-i-ze-swiata/fiat-probowal-powstrzymac-produkcje-modeli-z-serii-hellcat-dodge/
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Fiat próbował powstrzymać produkcję modeli z serii Hellcat - Dodge utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
  wypowiedzi 2 wypowiedzi
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Wygląda że zarząd fiata jest na tyle zgrzybiały że nie tylko dusi samego siebie ale też chce pociągnąć za sobą inne firmy..
  1. Avatar dejv667
   dejv667 -
   Cytat Napisał byrrt Zobacz post
   Wygląda że zarząd fiata jest na tyle zgrzybiały że nie tylko dusi samego siebie ale też chce pociągnąć za sobą inne firmy..
   Trzeba pamietac kto w koncernie ma monopol na najmocniejsze silniki i najszybsze samochody.
http://www.iparts.pl