Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat pracuje nad crossoverem Panda XL?

  Wszyscy chcą mieć swojego crossovera. Przynajmniej jednego! A jeśli uda się stworzyć 2 lub 3 tego typu modele, to tym lepiej. Jesteśmy ciekawi kiedy ta moda się skończy, ale tymczasem kolejni producenci chcą stworzyć swój model w tym segmencie. Tym razem Fiat pracuje nad kolejnym modelem z terenowym zacięciem - Panda XL.


  Nowy crossover włoskiego producenta - Fiat Panda XL - będzie prawdopodobnie bazował na płycie podłogowej podstawowego Jeepa w ofercie, który notabene pojawi się za jakiś czas, oraz Fiata 500X. Oba modele będą produkowane w fabryce Fiata w Melfi już na początku przyszłego roku.

  Pozostałe informacje na temat samochodu są praktycznie znikome. Nie wiadomo jak będzie wyglądał nowy model, nie wiemy również jakie będzie miał wymiary - czy będzie większy od swojego dawcy platformy podłogowej? Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż jakiś czas temu Fiat chwalił się, że jego nowa platforma może być łatwo przerobiona na potrzeby większego auta.

  Producent zdradził również, że w fabryce Melfi będą produkowane cztery modele. Wygląda więc na to, że oprócz Fiata Pandy XL będzie produkowany między innymi nowy Jeep oraz Fiat 500X. Oczywiście nie wiadomo co pojawi się pod maską, ale zapewne będą to znajome jednostki z innych modeli oraz opcjonalny napęd na cztery koła.

  Źrófło: autocentrum
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Fiat pracuje nad crossoverem Panda XL? utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
http://www.iparts.pl