Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat pokazał Uno po faceliftingu, niestety nie u nas

  Fiat Uno może kojarzyć się z dosyć leciwymi modelami jeżdżącymi po naszych ulicach. Wprawdzie na polskim rynku nowych egzemplarzy tego modelu nie znajdziemy, ale w innych krajach samochód ma się całkiem dobrze. Włoski producent pokazał właśnie Uno po faceliftingu.


  Fiat Uno po faceliftingu stał się bardziej nowoczesny, a wszystko dzięki nowym reflektorom, zderzakom oraz grillowi. Samochód otrzymał również kierunkowskazy na lusterkach.

  To nie koniec zmian, gdyż producent zdecydował się całkowicie odświeżyć wnętrze pojazdu. W środku znajdziemy ładniejsze materiały, wielofunkcyjną kierownicę oraz nowy wyświetlacz systemu multimedialnego. Ponadto przyciski otwierające szyby zostały przeniesione z konsoli środkowej na drzwi.  Napęd modelu pochodzi od 1- lub 1,4-litrowej jednostki Fire Evo o mocy odpowiednio 73 oraz 88 KM. Silniki współpracują z 5-biegową manualną skrzynią biegów. Samochód otrzyma również system start-stop, który wg producenta potrafi oszczędzić nawet 20 proc. paliwa. System potrafi włączyć silnik po upływie 0,4 sekundy.

  Model jest przeznaczony na rynek brazylijski, a jego cena będzie rozpoczynała się od 26 500 reali brazylijskich (ok. 38 tys. zł).

  Źródło: onet.pl
http://www.iparts.pl