Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat może świętować - mnóstwo zamówień Tipo

  Nowy Duży Fiat sprzedaje się jak ciepłe bułeczki! Tylko we Włoszech i tylko w ciągu kilku dni od premiery do przedstawicielstw marki wpłynęło około 1000 zamówień na auto. Tak dużego zainteresowania modelem nie spodziewał się nikt.


  Sukces Fiata Tipo został przesądzony w dniu premiery. Samochód ma atrakcyjną linię nadwozia, przestronne wnętrze oraz przede wszystkim konkurencyjną cenę. Podstawowa wersja sedana wyposażona w 1,4-litrowy silnik benzynowy kosztuje na rynku polskim tylko 45 tysięcy złotych.
  Włosi spodziewali się dużego zainteresowania modelem, jednak skala zamówień przekroczyła ich najśmielsze oczekiwania. Na domowym rynku marka zebrała już 1000 zamówień na Fiata Tipo. A to jeszcze nie koniec imponujących statystyk. Do tej pory wpłynęło ponad 20 tysięcy zapytań dotyczących auta i ponad 6 tysięcy osób odbyło na jego pokładzie jazdę próbną.
  Fiat Tipo jest niskobudżetowym sedanem, który ma pomóc włoskiej marce w walce z takimi autami jak Skoda Rapid, Dacia Logan czy Peugeot 301. Model jest produkowany w Turcji i już w przyszłym roku ma się doczekać wariantu hatchback i kombi.

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 6 wypowiedzi
  1. Avatar Eport
   Eport -
   Nic dziwnego, Tippo to bardzo dobre, ładne auto w bardzo przystępnej cenie.
  1. Avatar zyzio4000
   zyzio4000 -
   dobre bo włoskie
  1. Avatar ciril
   ciril -
   To, że z Włoch spłynęło dużo zamówień jest zrozumiałe. Przydały by się dane z innych krajów, gdyż jak przypuszczam tam dane mogą już nie być aż tak imponujące. Poza tym od początkowego zainteresowania ważniejsze jest utrzymanie sprzedaży na odpowiednim poziomie.
  1. Avatar SlawekK64
   SlawekK64 -
   CCC - Cena Czyni Cuda
   Żeby tylko Włosi nie przegięli z "kreatywnym marketingiem", jak spece od Skody Rapid, Citroena Elyse czy Peugeota 301. W reklamach jest pięknie: za 40 tys można mieć całkiem spory, sympatycznie wyglądający nowy samochód. Tyle, że kompletnie goły, z silnikiem od kosiarki pozwalającym na dostojne toczenie się po mieście. Gdy zachce się nam fanaberii typu lakier metalic, koło dojazdowe (zamiast lewatywy do "niby naprawy opony"), klimatyzacja, tapicerka z materiału ciut lepszego od flanelowego kocyka dla psa - cena raptem sięga 45 tysięcy. Chcemy silnik, za pomocą którego się jeździ, a nie toczy, przy identycznym zuzyciu paliwa - kolejne 5 tys.
   A to już kwota, za którą można nabyć 3 letnie autko klasy średniej, w dobrym stanie i w bogatej opcji.
   Jeśli zapowiadane 45 tys nie dotyczy "golca" z silnikiem 77KM (jeszcze z Linei - znacznie gorszego od śp. 1.2V16 - 80KM), tylko 90KM z kilkoma uprzyjemniaczami jazdy, to sukces ma murowany. W każdym razie w Polsce, Turcji i jeszcze kilku krajach
  1. Avatar miloszserbski
   miloszserbski -
   Wcale się nie dziwię, poza 500, Tipo to chyba najlepszy dizajn Fiata od lat
  1. Avatar DrunkenThief
   DrunkenThief -
   Miałem nadzieję na tę ładną kierownicę w Qubusiu - nic z tego. Miałem nadzieję na mocniejszy silnik, tylko diesel wzmocniony do 80 KM :/ Trudno. Jakoś to przeżyję, do Tipo nie zapakuję rowerów i innych bajerów w tak komfortowy sposób jak do Qubo.
http://www.iparts.pl