Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Linea 125 S i Avventura Urban Cross na Auto Expo 2016

  Fiat zaprezentował dwie nowości na targach Auto Expo 2016 w New Dehli, pierwszy z nich to mocniejsza wersja Fiata Linea: 125 S oraz crossover nazwie Avventura Urban Cross.


  Fiat wprowadził niedawno do oferty model o nazwie Aegea, który na naszym rynku przyjął dobrze znaną z historii włoskiego producenta plakietkę Tipo. Z kolei na rynku indyjskim znajdziemy Fiata Linea. Na targach motoryzacyjnych odbywających się w New Dehli, producent wystawił specjalną wersję pojazdu: Linea 125 S.
  Pod maską samochodu skrywa się 1.4-litrowa jednostka T-Jet, która generuje 125 KM przy 5000 obr/min oraz 210 Nm momentu obrotowego. Dzięki podrasowaniu silnika Fiat Linea 125 S będzie najmocniejszy w swoim segmencie na rynku indyjskim.


  Oprócz zwiększenia mocy producent postanowił poddać samochód lekkiej kosmetyce, powiększając grill oraz dodając chromowane akcenty.

  W wyposażeniu Fiata Linea 125 S znajdziemy ABS, EBD, wycieraczki z czujnikiem, automatyczne lampy przednie, czujniki parkowania oraz elektryczne lusterka ze światłem kierunkowskazów.

  Na tych samych targach Fiat zaprezentował także uterenowiony model o nazwie Avventura Urban Cross. Crossover jest lekko poprawioną wersją obecnego modelu i wejdzie na indyjski rynek w trzecim kwartale 2016 roku.

  Fiat Avventura Urban Cross mierzy 4000 mm długości, 1700 mm szerokości oraz 1500 mm wysokości i porusza się na 17-calowych kołach. Pod maskę trafi ten sam 140-konny silnik T-Jet turbo o mocy 140 KM oraz 210 Nm momentu obrotowego, który znajduje się w obecnej wersji pojazdu.
http://www.iparts.pl