Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat i Mazda tworzą giganta

  Nadchodzi wielka gratka dla wszystkich fanów motoryzacji. Dwie potęgi motoryzacyjne połączyły siły i doświadczenie. Co z tego wyniknie?


  Zarówno Alfa Romeo, jak i Mazda w nieoceniony sposób zapisały się na kartach historii motoryzacji. Teraz te potęgi motoryzacyjne łączą siły. Co z tego wyniknie? Prawdopodobnie jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy roadster świata.

  W ramach prac badawczych przewiduje się, że zarówno Fiat jak i Mazda przystąpią do opracowywania i rozwoju dwóch samochodów typu roadster z napędem na tylne koła i o wyrazistym designie, rozpoznawalnym dla każdej z tych marek. Oba warianty, dla Alfy Romeo i dla Mazdy, zachować mają cechy charakterystyczne dla każdego z tych brandów. Samochody napędzane będą silnikami z gamy oferowanej przez danego producenta.

  Zgodnie z porozumieniem, przewiduje się, że obie wersje nowego roadstera wytwarzane będą w japońskich zakładach Mazdy w Hiroszimie. Rozpoczęcie produkcji dla Alfy Romeo przewidywane jest na rok 2015.

  Głównym celem tej współpracy jest stworzenie sojuszu, który będzie korzystał i rozwijał technologie Grupy Fiata i Mazdy.

  - Ta umowa jasno pokazuje nasze zaangażowanie w rozwijaniu Alfy Romeo jako globalnej marki – powiedział Sergio Marchionne – Dzięki współpracy z Mazdą powstanie ekscytujący i stylowy roadster
  nawiązujący do tradycji włoskiej Alfy.

  Ostateczna umowa ma zostać podpisana w 2012 roku. Fiat i Mazda omawiają także dalsze możliwości współpracy w Europie.

  Jak powiedzieli przedstawiciele obu marek, projekt nowego roadstera to dopiero pierwszy krok. Czy możemy się zatem spodziewać kolejnych nowości ze stajni Fiat-Mazda?

  „Zawiązanie aliansu w zakresie rozwoju współpracy technologicznej i rozwoju produktów, jest jednym z korporacyjnych celów Mazdy, a obecny, wspólny projekt z Fiatem stanowi pierwszy, ważny krok w tym kierunku. To niezmiernie fascynujące móc współpracować z tak prestiżową marką, jaką jest Alfa Romeo nad nowym roadsterem w oparciu o MX-5 nowej generacji. Ten model-ikona marki Mazdy uznawany jest za najlepiej sprzedający się roadster w historii." - powiedział pan Takashi Yamanouchi, prezes zarządu i dyrektor generalny Mazda Motor Corporation.

  „To porozumienie jest świadectwem naszego zaangażowania w rozwój Alfy Romeo i determinacji, aby marka ta nabrała wymiaru prawdziwie światowego. Partnerstwo z Mazdą oznacza współpracę z absolutnym i uznanym liderem w dziedzinie kompaktowej budowy samochodów z tylnym napędem, w celu stworzenia fascynującego roadstera, czerpiącego i reprezentującego najlepsze tradycje i styl Alfy Romeo. Bardzo sobie cenimy współpracę z firmą Mazda i mamy nadzieję na owocny rozwój wzajemnych stosunków" - powiedział dyrektor generalny Fiat Group Automobiles S.p.A., pan Sergio Marchionne.

  Źródło: txt onet.pl
  wypowiedzi 8 wypowiedzi
  1. Avatar egon
   egon -
   Brzmi obiecująco, tylno napędowa AR
  1. Avatar seth
   seth -
   No no. myślę że po takiej współpracy szczena opadnie wszystkim którzy nie lubią Fiata
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Artykuł czytałem wczoraj na onecie
  1. Avatar fiaciorz
   fiaciorz -
   co z tego wyniknie? to samo co z nissana i renault - mazda obniży poziom jeszcze troche i zostaną na świecie tylko fiaty i vw...
  1. Avatar szagrad
   szagrad -
   Cytat Napisał fiaciorz Zobacz post
   co z tego wyniknie? to samo co z nissana i renault - mazda obniży poziom jeszcze troche i zostaną na świecie tylko fiaty i vw...
   A co takiego wielkiego sobą reprezentuje mazda dość awaryjne auta i rdzewiejące
  1. Avatar seth
   seth -
   Cytat Napisał szagrad Zobacz post
   A co takiego wielkiego sobą reprezentuje mazda dość awaryjne auta i rdzewiejące
   nie mów że awaryjne. silniki mają nie do zajechania. ich jedynym mankamentem jest blacha. a tak to nie ma się co czepiać nawet wygląd maja całkiem niezły
  1. Avatar lukq
   lukq -
   No z tym silnikiem to nie do końca bo Diesel w mazie 6 jest słaby jak i własnie blacha.
  1. Avatar seth
   seth -
   jak się dba to się ma. uważam ze skośnookie produkcje silnikowe sa udane a na pewno lepsze od niemieckich. oczywiście Fiat zostawia już na starcie w tyle wszystkich ale jednak uważam ze z tymi silnikami w maździe.
http://www.iparts.pl