Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Grand Siena 2013


  Do produkcji modelu Grand Siena została wykorzystana nowa platforma, dzięki której uzyskano większe rozmiary samochodu. Pojazd jest dłuższy, szerszy i wyższy niż Siena, dzięki czemu nowy sedan może pochwalić się bardziej przestronnym wnętrzem i bagażnikiem o zwiększonej do 520 litrów pojemności.

  Model Grand Siena będzie dostępny z dwoma jednostkami napędowymi: 1,4-litrowym silnikiem EVO o mocy 85 KM oraz 1,6-litrowym napędem E-torQ osiągającym 115 KM. Obie jednostki są dostosowane do pracy na alkoholu, który zwiększa moc odpowiednio do 88 i 117 KM. Silniki współpracują z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, a dla mocniejszej opcji będzie dostępna także półautomatyczna przekładnia Dualogic.

  Nowy model będzie droższy od Sieny. Wiąże się to przede wszystkim z odświeżonym wyglądem wnętrza i bogatszym wyposażeniem proponowanym w standardzie. Za cenę około 21 400 dolarów jaką samochód osiągnie na rynku brazylijskim otrzymamy m.in. ABS, EBD, czujniki parkowania oraz cztery poduszki powietrzne.

  Źródło: onet.pl


  wypowiedzi 12 wypowiedzi
  1. Avatar seth
   seth -
   bardzo fajne auto.
   tylne lampy trochę podobne do lancera ale jestem i tak bardzo zadowolony z wyglądu. ciekawe czy na aurope tez trafi. może by na Europe puścili też bravo II cross
  1. Avatar egon
   egon -
   Lurcze fajne, ogolnie nowe Fiaty są ładne.
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Mi trochę przypomina Renault Fluence i nikt mi nie powie że nie jest podobny   Auto niby fajnie.. Czemu niby? Bo wydaje się mocno plastikowe, to tak jak z Lineą.. Miała być luksusowa limuzyna segmentu premium a wyszedł zwykły samochód z plastikowym kokpitem.. Czemu fiat nie może zrobić jakiejś naprawdę luksusowej fury..
  1. Avatar Jelcyn
   Jelcyn -
   byrrt, bo siena to segment B z bagażnikiem, nie spodziewałbym się tam skóry, drewna i wyposażenia rodem z mercedesa klasy S
   Linea też miała konkurować z autami kompaktowymi typu Opel Astra czy Ford Fokus. Od ,,luksusowych limuzyn'' Fiat ma Lancię i sam może się skoncentrować na masowych i tanich autach dla ludu.
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Lancie są też w segmencie niższym, alfy są w wyższym i w niższym, tylko fiat ma tylko ten niższy segment.. Szkoda.
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Cytat Napisał Jelcyn Zobacz post
   Od ,,luksusowych limuzyn'' Fiat ma Lancię i sam może się skoncentrować na masowych i tanich autach dla ludu.
   tak patrząc na ceny nowej pandy to chyba z tą ceną to już niespecjalnie.
  1. Avatar egon
   egon -
   A mi tam się podoba.
  1. Avatar Jelcyn
   Jelcyn -
   ciril, popatrz jeszcze na ceny konkurentów, są konkurencyjne.
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Mówisz o VW Up! czy skodzie citygo? fakt iż ceny są na zbliżonym poziomie, ale to nie znaczy iż cena nowej pandy jest konkurencyjna. wszyscy wiemy jaką sławą cieszą się u nas niemieckie auta a jaką fiat.
  1. Avatar yacub
   yacub -
   na polski rynek jak znam życie nie trafi u nas jest linea, grande i bravo
  1. Avatar ciril
   ciril -
   nie ma już Grande Punto . ani EVO. jest tylko Punto już. po prostu punto.
  1. Avatar seth
   seth -
   z puntem fajnie że wrócili do nazwy szkoda tylko że zmiany sa prawie niezauważalne. w Brazylii mają dużo fajnych fiatów, choćby wspomniane bravo w wersji cross. a szkoda myślę że na rynku miałyby branie
http://www.iparts.pl