Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Freemont powyżej oczekiwań

  Fiat SpA zwrócił się do strony amerykańskiej z prośbą o zwiększenie wolumenu produkcji modelu Fiat Freemont, który na rynku europejskim spotkał się z większym zainteresowaniem klientów, niż wcześniej zakładano.

  W Polsce Freemont jest do kupienia w cenie od 99 990 zł. Według ustaleń serwisu branżowego Automotive News Europe, Fiat SpA zwrócił się do strony amerykańskiej z prośbą o zwiększenie wolumenu produkcji modelu Fiat Freemont, który na rynku europejskim spotkał się z większym zainteresowaniem klientów, niż wcześniej zakładano.

  Samochód trafia na rynek dzięki dostawom pochodzącym z zakładu w Toluca (Meksyk), czyli tam, gdzie powstaje Fiat 500 przeznaczony do sprzedaży na rynek amerykański.


  Freemont powstał na bazie modelu Dodge Journey i jest pierwszym modelem Fiata, który zrodził się jako owoc współpracy włoskiej spółki z Chrysler Group.

  Atutami modelu Freemont jest przede wszystkim atrakcyjna cena zakupu i bogate wyposażenie oraz dostępność fiatowskiego silnika MultiJet II.

  Jak ustalono, ponad 80% złożonych dotychczas zamówień na Fiata Freemont pochodzi z Włoch. Około 80% klientów zainteresowanych kupnem było wcześniej użytkownikiem modelu innej marki.

  Na polskim rynku model Fiat Freemont jest do kupienia w cenie od 99 990 zł.

  "Fiat Freemont to dla nas bardzo ważny model, którym 'wjeżdżamy' w dwa segmenty rynku: dzięki możliwościom aranżacji 7-osobowej kabiny Freemont staje się poważnym konkurentem dla tradycyjnych vanów. Jego kartą przetargową będzie niewątpliwie mocny, dwulitrowy turbo diesel o mocy 170 KM oraz opcjonalny napęd 4x4. Tymi cechami celujemy w segment SUV" - mówi Wojciech Masalski, dyrektor handlowy Fiat Auto Poland.

  Źródło: Samar&YouTube
  wypowiedzi 5 wypowiedzi
  1. Avatar seth
   seth -
   i jak juz pisałem. będzie dobrze bo to bardzo przyzwoite autko
  1. Avatar miszko
   miszko -
   W Bydgoszczy jak byłem w salonie oglądać auta, to dosyć ładnie się prezentował. Chociaż teraz zauważam te auta i nawet tego trochę jeździ (jeszcze nie pod znakiem FIAT).
  1. Avatar seth
   seth -
   oj sporo jest tych dodge. a i cena za nowego o 20/30 tys taniej jak za fiata
  1. Avatar tomasz_
   tomasz_ -
   co by nie mówić to wygląda jak przedłużony dodge caliber
  1. Avatar seth
   seth -
   co by nie mówić to nie wygląda jak Caliber. nie wiem jak ty na to wpadłeś
   a wygląda jak Dodge Journey.
http://www.iparts.pl