Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Freemont dla zwycięzcy Tour de Pologne!


  Na zwycięzcę rekordowego, 68. Tour de Pologne czeka nowy Fiat Freemont. Firma Fiat Auto Poland jest oficjalnym sponsorem wspomnianego wyścigu kolarskiego.
  11 miast, siedem dni rywalizacji, ponad 1 113 km trasy i milionowa publiczność - to elitarny wyścig kolarski Tour de Pologne, który wystartował 31 lipca. Wśród 22 ekip liczących 218 kolarzy znaleźli się przedstawiciele 35 krajów (to rekord w historii tego wydarzenia sportowego, wpisanego do kalendarza UCI Word Tour, skupiającego 14 największych wyścigów etapowych na świecie).

  Tradycyjnie już, oficjalnym sponsorem wyścigu jest marka Fiat. Na triumfatora imprezy czeka oficjalny samochód 68. Tour de Pologne i nagroda główna: nowy Fiat Freemont. Kibice także mogą liczyć na kolejnych etapach na atrakcyjne wygrane.

  Na trasie wyścigu organizatorzy spodziewają się około 2 mln publiczności. To właśnie dla kibiców dopingujących kolarzy Fiat Auto Poland przygotował prawdziwą gratkę na każdy etap Tour de Pologne: na osoby, które wezmą udział konkursie na mecie każdego etapu dotyczącym nowego Freemonta, czekają nagrody.

  Śmiało można powiedzieć, że 68. Tour de Pologne to także największe w Polsce przedsięwzięcie logistyczne. Co roku wraz z kolarzami i ekipami Polskę przemierza ogromny sztab ludzi. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że na trasie znajdzie się 400 km taśmy zabezpieczającej etapy, 13 km płotków ogrodzeniowych i 7 km banerów reklamowych. Peleton przejedzie przez 400 miast i miejscowości.

  W kolumnie wyścigu jedzie ponad 50 samochodów przekazanych organizatorom przez Fiata Auto Poland. Wszystkie auta na tę wyjątkową okazję zostały specjalnie oznakowane (na każdej stronie umieszczone są wyraziste naklejki informujące, że Fiat jest oficjalnym sponsorem Tour de Pologne).
http://www.iparts.pl