Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Auto Poland wyprodukował milionowego fiata 500

  Tyska fabryka Fiata wyprodukowała milionowy egzemplarz fiata 500. Przedstawiciele zakładu wskazują, że ten wytwarzany w Tychach od niespełna sześciu lat model wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. Auto trafia do 87 krajów świata.
  Fiat 500 z Tychów znajduje odbiorców od Polski, przez Włochy i inne kraje europejskie, po Brazylię, Afrykę Południową czy Japonię - powiedział rzecznik Fiat Auto Poland Bogusław Cieślar. Jubileuszowa pięćsetka to wersja sportowa abarth 500 w kolorze białym. Trafi na rynek włoski, podobnie jak samochód o numerze o jeden niższym. Natomiast pierwszy egzemplarz powyżej milionowego to kabriolet, który pojedzie do Niemiec. Fiat 500 wytwarzany jest w Tychach od 5 lat i 9 miesięcy. Najwięcej aut trafiło do Włoch (ponad 401 tys.), a także do Anglii (niespełna 144 tys.), Francji (115,9 tys.) i Niemiec (prawie 101,5 tys.). Do Holandii sprzedano ponad 34 tys. aut tego modelu, do Belgii 29,9 tys., do Hiszpanii niespełna 27,4 tys., do Japonii ponad 25 tys., do Austrii 20,8 tys., a do Szwajcarii 17,8 tys. Polacy kupili niespełna 5,5 tys. fiatów 500. - Warto zauważyć, że 80 proc. klientów wybrało najlepsze wersje w dostępnej gamie, która jest bardzo rozległa. Fiat 500 jest bowiem
  prawdziwą platformą, w oparciu o którą Fiat stworzył całą rodzinę samochodów - wyjaśnił Cieślar, przypominając, że pięćsetka uchodzi za ikonę włoskiego stylu w motoryzacji. Dotychczas koncern zaoferował wiele różnych wersji tego modelu, różnicując m.in. wyposażenie, niektóre parametry silników i design.

  W tym roku fiat 500 jest oferowany jako hatchback i kabriolet w sześciu nowych kolorach nadwozia oraz dwóch nowych wersjach modelowych. Pięćsetka to obecnie dominujący model w produkcji tyskiej fabryki, po zaprzestaniu z końcem ubiegłego roku produkcji modelu panda classic. W ubiegłym roku z linii produkcyjnych zakładu w Tychach zjechało ponad 144 tys. fiatów 500, wobec 348,5 tys. egzemplarzy całej produkcji fabryki. W tym roku zakład w Tychach planuje całkowitą produkcję poniżej 300 tys. samochodów.

  Po zakończeniu procesu zwolnień grupowych, w ramach których z pracy odeszło 1450 osób, fabryka zatrudnia ok. 3,4 tys. pracowników. W ubiegłym roku spółka Fiat Auto Poland miała 106,7 mln zł zysku przy przychodach ponad 14,1 mld zł. Obecnie w Tychach wytwarzane są modele: fiat 500, abarth 500, lancia ypsilon i ford ka - na zlecenie koncernu Forda. Najpopularniejszym modelem fabryki była panda classic, której produkcję wygaszono z końcem ubiegłego roku. W ciągu dziewięciu lat powstało 2,2 mln egzemplarzy tego modelu.

  Źródło: PAP
  Tychy: Fiat Auto Poland wyprodukował milionowego fiata 500 [ZDJĘCIA] - Dziennikzachodni.pl
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Fiat Auto Poland wyprodukował milionowego fiata 500 utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Pełną treść artykułu możesz zobaczyć w http://fiatklubpolska.pl/content.php...wego-fiata-500
http://www.iparts.pl