Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Abarth Punto - model nabiera charakteru

  Europejscy kierowcy znają obecne wcielenie Fiata Punto od 10 lat. To jednak nie przeszkadza Włochom w dalszym eksploatowaniu konstrukcji. Tym razem hatchback z delikatnymi zmianami stylistycznymi i efektownym pakietem od Abartha trafił do Indii.


  Indyjska wersja Fiata Abarth Punto jest napędzana 1,4-litrowym, doładowanym silnikiem benzynowym. Motor dysponuje mocą na poziomie 145 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym wynoszącym 196 Nm. Identyczną jednostkę otrzymywały wersje europejskie, z tą jednak różnicą, że na Starym Kontynencie auto dysponowało stadem o 20 koni większym.
  Oczywiście Fiat Abarth Punto posiada sztywniejsze zawieszenie, bardziej precyzyjnie pracujący układ kierowniczy oraz 16-calowe obręcze aluminiowe z niskoprofilowymi oponami. Co ze zmianami stylistycznymi? Auto ma nieco przeprojektowany grill oraz przednie światła.


  Fiat Abarth Punto został wyceniony przez indyjski oddział włoskiej firmy na 15 tysięcy euro. To w przeliczeniu nieco ponad 63 tysiące złotych. Tak, w Polsce model był o 7 tysięcy droższy. Nie zapominajmy jednak, że w tym samym czasie oferował wyższą moc. Oferta nie pachnie zatem okazją.

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 9 wypowiedzi
  1. Avatar pajel
   pajel -
   Paskuda :/ ....
  1. Avatar seth
   seth -
   Bez przesady. Wygląda jak zwykle gp z lampami od peugeota 208.
  1. Avatar pajel
   pajel -
   aha zapomniałem, przecież to forum fiata! ech, ach jaki cudny jest ten nowy "abarth"
   lepiej?

   (Automat) Autor dopisał treść. Post został scalony.

   aha zapomniałem, przecież to forum fiata! ech, ach jaki cudny jest ten nowy "abarth"
   lepiej?
  1. Avatar seth
   seth -
   Kto powiedział że cudowny. Jest normalny. Sarkazm zostaw sobie dla siebie. Każdy ma prawo na forum wyrazić własna subiektywna opinie.
  1. Avatar Sewcio
   Sewcio -
   Szału nie ma, d*py nie urywa . Według mnie wcześniejsze modele abartha przed faceliftingiem o niebo lepsze.
  1. Avatar pajel
   pajel -
   Z generacji na generację GP staje się jakieś takie bezpłciowe... włoska linia idzie w złym kierunku w tym momencie... dobrym przykładem może być np: Jeep Cherokee


   Z resztą popatrzmy na to auto z boku i zadajmy sobie pytanie: "Czy to auto wygląda na klasę GTI?" patrząc po przerwie między kołem a nadkolem nie... i jeszcze ten piękny wydech... nie wiem, nie dało się go wkomponować w zderzak jak w poprzednich modelach?
  1. Avatar liczyhrabia69
   liczyhrabia69 -
   O matko, jaki brzydal. Wcześniejsze GP w abarcie dużo ładniej wyglądały.
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Dołączam się do opinii że d.. to to nie urywa. Wygląda prawdę mówiąc jakby kogoś fantazja poniosła zbyt mocno..
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Szczerze pierwszym co mi do głowy przyszło była myśl: kurcze do kogo oni znowu próbują się z tym przodem upodobnić? Citroen?
http://www.iparts.pl