Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 500XL zaplanowany na 2016 rok

  Oferta Fiata kręci się wokół 500-tek, a konkretniej różnych ich odmian i w sumie dla nikogo nie jest to tajemnicą. Niestety inne modele, które kiedyś cieszyły się wielką popularnością zostały zepchnięte na dalszy plan. Kolejnym potwierdzeniem jest plan stworzenia modelu 500XL już w przyszłym roku.


  fot. Fiat 500X


  [/COLOR]Niektórzy mają żal do Fiata, że zapatrzył się w 500-tki bez reszty i kompletnie odciął się od swoich starych modeli np. Punto. Zamiast tego Włosi postanowili do granic możliwości wyeksploatować swoją legendarną nazwę "500", wynikiem czego jest obecność w ofercie takich aut, jak 500C, 500X, 500L. Na szczęście ostatni model 500X był naprawdę udany, więc wizja odmiany 500XL jest nieco bardziej optymistyczna.

  Informacje są oczywiście znikome, ale w sieci mówi się, że Fiat 500XL będzie bazował na rozciągniętej platformie podłogowej z 500X/Renegade. Wiadomo również, że premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku. Warto również wspomnieć, że bliźniaczy model wskoczy również do oferty Jeepa i prawdopodobnie zastąpi Patriota lub Compassa.

  Autor: Kamil Rogala

  Źródło:autocentrum.p
  [/LEFT]
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Fiat 500XL zaplanowany na 2016 rok utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar Janusz12
   Janusz12 -
   Fajne cacko tylko trochę za drogi.
http://www.iparts.pl