Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 500X Abarth - crossover z mocą 200 koni!

  Plotki o mocnej wersji małego crossovera z Włoch już wkrótce mogą się potwierdzić. Fiat 500X Abarth ma ponoć ogromną szansę na wersję produkcyjną. Premiera auta nie nastąpi jednak wcześniej, niż po prezentacji Fiata 124 Spider.


  O tym, że Włosi mogą chcieć rozszerzyć ofertę pojazdów ze znaczkiem Abartha, plotkowało się od dobrych kilku miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj informacja znalazła potwierdzenie. Najnowszy raport wskazuje, że producent na poważnie rozważa produkcję Fiata 500X Abarth.

  Pomijając bardziej agresywną stylizację nadwozia, kluczowym punktem modyfikacji małego crossovera będzie montaż nowej jednostki napędowej. Mowa o 4-cylindrowym motorze o pojemności 1,75 litra, który za sprawą doładowania będzie w stanie rozwinąć nawet 200 koni mechanicznych. Tak dopracowany silnik z całą pewnością zapewni Fiatowi 500X Abarth imponujące osiągi, które postawią go na równi ze sportowymi wersjami głównego konkurenta - MINI.

  Opracowanie Fiata 500X Abarth jest ponoć jednym z największych priorytetów dla pracowników włoskiej firmy tuningowej. To jednak nie oznacza, że premiery gotowego modelu można się spodziewać szybko. Raporty wskazują, że auto nie ujrzy światła dziennego wcześniej niż po prezentacji Fiata 124 Spider.

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar spejson1989
   spejson1989 -
   To idzie w złym kierunku. Z takimi pomysłami to fiat długo nie pociągnie. Na Mini się porywać to samobójstwo.
http://www.iparts.pl