Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 500L: śniadanie mistrzów (pierwsza jazda)

  Od nowa definiuje sposób przyrządzania kawy, rzuca wyzwanie meblom Ikea, a jego wygląd można zdefiniować na 333 sposoby. Fiat 500L – pierwsza jazda.
  Kawa i…


  Śniadanie mistrzów. Trochę kofeiny zaprawionej szczyptą nikotynowej używki pozwalało na kilka godzin zapomnieć o śniadaniu. To nie problem gdy się ma dwadzieścia lat. Ale czas ucieka. Zmieniają się wymagania i priorytety. Nam, wczorajszym dwudziestolatkom uderzyła trzydziestka z hakiem i bardziej interesuje nas WIBOR niż kolejna zarwana noc.

  Śniadanie mistrzów to dzisiaj sama kawa… i Fiat 500L! Bowiem nowa, dorosła "pięćsetka" potrafi zrobić pyszną kawę Lavazza. Czyż może być coś bardziej włoskiego niż takie połączenie porannej kawy z samochodem?  A ja rosnę i rosnę…
  Fiat 500L ujrzał światło dzienne dokładnie 55 lat po debiucie historycznej „pięćsetki” i 5 lat po premierze nowego 500. Dzisiaj samochód wchodzi w dorosłość i jest przykładem praktycznego wykorzystania fiatowskiej filozofii Simply More (po prostu więcej). Wnętrze naprawdę jest Large.

  Popularna "pięćsetka" faktycznie została powiększona i w efekcie mierzy 4140 mm długości, 1780 mm szerokości i 1660 mm wysokości, co oznacza, że jest o 594 mm dłuższa, o 153 mm szersza i o 172 mm wyższa od standardowego kompaktu Fiata.

  Fiat 500L bez problemów przechodzi "test Ikea". W jego wnętrzu zmieści się bowiem paczka o długości 2,4 metra. Wnętrze może także pomieścić bez problemów pięć osób o "koszykarskim" wzroście wraz z ich walizkami. Pojemność bagażnika sięga 400 litrów, co oznacza że
  można w nim przewieźć pięć podręcznych walizek. Tylna kanapa przesuwa się wzdłużnie, a jej oparcie można odchylić do przodu uzyskując płaska podłogę. Ciekawostką, a na pewno błogosławieństwem jest zastosowanie w bagażniku systemu pozwalającego oddzielić trójpoziomową podłogą np. przedmioty delikatniejsze i cięższe.  Przednie fotele pozwalają na zajęcie wygodnej pozycji. Materiały użyte do wykończenia są dobrej jakości. Na brawa zasługuje przedni panel, który w testowanym egzemplarzu został ozdobiony materiałem współgrającym kolorystycznie z kołem kierownicy i fotelami. Kształty i styl wnętrza nawiązują bardziej do nowej Pandy, zachowując jednak charakter linii 500. Lekko kwadratowa, wygodna kierownica i przejrzyste zegary dopełniają całości, a możliwość złożenia oparcia przedniego fotela pasażera, tak by ten służył jako stolik na laptopa jest już wisienką na torcie.

  Technologiczna kofeina..
  Na pokładzie życie kierowcy uprzyjemnia system multimedialny UConnect z dotykowym ekranem. Pozwala on na zarządzanie radiem, smartfonem czy też iPadem.

  Dla fanów "fejsa" Fiat przewidział kolejne udogodnienie. Dzięki integracji ze smartfonem będzie można korzystać z licznych aplikacji by pozostawać w kontakcie ze znajomymi na Facebooku i Twiterze. Jeżeli FB nie opanował jeszcze Waszego życia możecie po prostu otrzymywać w czasie rzeczywistym informacje drogowe i pogodowe.

  Pięciocalowy ekran dotykowy to także kanał dostępu w czasie rzeczywistym do firmowego programu ecorive LIVE. Jest to najnowsza wersja tej „ekologicznej” aplikacji, stworzonej przez Fiata w roku 2009 i mającej obecnie ponad 80 tys. użytkowników. Na podstawie gromadzonych danych program ten analizuje styl i sposób prowadzenia samochodu podsuwając odpowiednie sugestie. W 500L program ecorive śledzić swoje wyniki na bieżąco. Dane z jazdy można zapisywać na pendrivie USB albo w pamięci smartfona i następnie poddawać je analizie online za pośrednictwem domowego komputera.

  Premiera Fiata 500L to również premiera nowego systemu nagłośnienia. Został on stworzony we współpracy z Beats Audio. Nad jakością uzyskanego dźwięku czuwał Jimmy Lovine, właściciel studia nagraniowego i producent płyt Dr. Dre oraz szef wytwórni Geffen A&M Records.  Na dobry początek dnia
  Fiat 500L we włoskim stylu uderza w rynek MPV i niewielkich SUVów. Sprawnie łączy styl kultowej już „pięćsetki” z wymaganiami nowoczesnej rodziny zaspokajając potrzebę przestrzeni. Auto to może stać się bez problemów dopełnieniem stylu życia, bez uszczerbku na funkcjonalności.

  Jak przystało na Fiata każdy samochód można dowolnie personalizować. Paleta 11 kolorów nadwozia, które można połączyć z 3 kolorami dachu zadowoli chyba najwybredniejszych. Cztery odmiany modelowe (Pop, Pop Star, Easy i Lounge) oraz trzy wzory felg. To wszystko daje 333 możliwe kombinacje wyglądu i wyposażenia samochodu. Mało? Zapraszamy do stoiska z akcesoriami. Oferta obejmuje ponad 100 produktów i obejmuje między innymi wspomniany już ekspres do kawy Lavazza. Tak na dobry początek dnia.

  Zamówienia na Fiata 500L przyjmowane będą we Włoszech oraz innych rynkach europejskich już od lipca bieżącego roku – w Polsce od października. Oficjalna premiera rynkowa we Włoszech przewidziana jest w formie Dni Otwartych 500L podczas pierwszego weekendu października, a następnie w innych krajach Europy. W roku 2013 Fiat 500L zawita do ponad 100 krajów całego świata, w tym także do Stanów Zjednoczonych.


  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar lukq
   lukq -
   piękna ....
http://www.iparts.pl