Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 500e - elektryczna pięćsetka  Fiat ujawnił elektryczną wersję "pięćsetki" tuż przed publiczną prezentacją na salonie samochodowym w Los Angeles. Pojazd będzie przeznaczony wyłącznie na rynek amerykański.

  Model powstał na bazie standardowego modelu 500, jednak producent zdecydował się wprowadzić trochę zmian w wyglądzie zewnętrznym. W oczy rzuca się nowy przedni zderzak, panele boczne oraz tylny spoiler. Ponadto maluch porusza się na nowych 15-calowych kołach z oponami o niskich oporach toczenia.

  Inżynierowie Fiata wymienili standardowy napęd na motor elektryczny produkujący 111 KM i 200 Nm momentu obrotowego. Jednostka czerpie energię z 24 kWh baterii litowo-jonowej, która w miejskich warunkach pozwoli pokonać do 160 km.  Pełne ładowanie z gniazdka 240 V trwa 4 godziny. Niezbędne dane na temat poziomu napełnienia baterii oraz zasięgu są wyświetlane na 7-calowym wyświetlaczu znajdującym się w środku pojazdu.  Na targach w Los Angeles Fiat zaprezentuje również model 500c Abarth ze składanym materiałowym dachem oraz pięciodrzwiowego minivana 500L. Podczas gdy te dwa modele są dostępne w Europie, pięćsetka z ekologicznym napędem będzie przeznaczona tylko na rynek amerykański. Sprzedaż 500e rozpocznie się w Kalifornii.  Żródło: Onet.pl
http://www.iparts.pl