Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 500 Zagato - mały, ale wariat


  Dwa dni temu, przedstawiliśmy Państwu limitowaną serię Fiata 500C. Tym razem pokazujemy model 500 Zagato. Czy doczeka on się seryjnej produkcji? Nie jest to przesądzone. Wiadomo jednak, że dla ludzi z wielkimi pieniędzmi przeszkody to rzecz wtórna. Zamożny mieszkaniec Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapragnął wzbogacić swoją kolekcję o ten model - gruba książeczka wystarczyła, by życzeniu stało się zadość.

  A takim ludziom się nie odmawia. Wie to doskonale włoska firma, Scagliarini Motorsports, która odpowiada za cały projekt zwany 504 coupe Zagato Elaborata.

  Fiat 504 coupe Zagato Elaborata, na tle Astona Martina V12 Zagato czy Bentleya GTZ Zagato wygląda jak zabawka. Pozory jednak mylą, ale o tym za chwilę.

  Uroda, rzecz gustu. Choć trzeba wyróżnić piękne garby na dachu w stylu Zagato. Jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że brak tylnych szyb w tak niewielkim aucie, przypomina samochód przedstawiciela handlowego, który być może - jak symbolizuje kolor auta - dostarcza owoce, a głównie pomarańcze.  Gdyby naprawdę Fiat 504 coupe Zagato do tego służył, jego kierowca stałby się najszybszym dostawcą w naszym kraju. Potencjał auta nieco zdradza ospojlerowanie, choć ważniejsze jest to, czego nie widać.

  Podwozie pochodzi od modelu Abarth 500, a turbodoładowany silnik 1,4 osiąga moc 178 KM, co jest dowodem mody na downsizing. By wyhamować całe stado koni potrzebne są świetne podkowy - a tym zajęła się firma Brembo. W wykorzystaniu potencjału auta pomaga napęd 4x4, który pochodzi z Fiata Pandy. Taka kompilacja technologiczna powinna dać sporo adrenaliny każdemu kierowcy.
  Nawiązując do kontrowersyjnej urody, przypominającej auto przedstawiciela handlowego, pokuszę się o stwierdzenie, iż Fiat 504 coupe Zagato Elaborata mógłby nawet wozić soczki jednodniowe z Gdańska do Katowic. A taka teza w dobie wielkiej, drogowej przebudowy jest sporym komplementem.

  Źródło: v10.pl(W. Krzemiński)/Internet


  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar salem-kosmetyka
   salem-kosmetyka -
   a ta 500-tka z tym bogatym wyposażeniem co stoi koło samochodzika???
http://www.iparts.pl