Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 500 5D, foto szpiegowskie ewentualnego prototypu


  Marka Fiat krok po kroku rewolucjonizuje swoją gamę samochodów, a wraz z nadejściem nowego crossovera Fiat 500X staje się ona coraz bardziej spójna. W tej chwili, zanika Fiat Punto, który zwalnia miejsce dla Fiat 500X oraz Jeep Renegade wewnątrz zakładu Melfi, a włoska marka ma dziurę w segmencie B objętym częściowo przez Fiata 500L.
  Dziura ta powinna być wypełniona w ciągu najbliższego roku, poprzez nowego pięciodrzwiowego Fiata 500, wersją rozciągnięta z bieżącego segmentu A. Nowa wersja pięciodrzwiowa z Fiata 500 idzie tą samą drogą rozwoju jaką zastosowano w nowym Mini Cooper Mini z pięcioma drzwiami. Celem Fiata jest to, aby wypełnić lukę zakresie segmentu B, używając ponownie marki 500 i jej ogromnego potencjału, aby przyciągnąć klientów, zarówno we Włoszech, jak iw Europie.
  Ostatnio magazyn „Quattroruote” wydał ciekawe zdjęcia szpiegowskie samochodu równolegle zaparkowanego obok Fiata 500L. Ten prototyp, odpowiednio zamaskowany, może być tylko jednym z pierwszych przykładów testów użytych w projekcie dla Fiat 500 wersji pięciodrzwiowej.  Patrząc na zdjęcie, samochód na parkingu wydaje się węższy niż 500L u jego boku, a także rozmiar kół sugeruje model segmentu B. W każdym przypadku, pięciodrzwiowa 500 zaprezentowana będzie w drugiej połowie 2016.

  Oczywiście, nie ma na to jakiegokolwiek potwierdzenia, ale harmonogram jest całkiem jasny. Jeśli nowy segment Fiata miałby rzeczywiście ukazać się w drugiej połowie 2016 roku, testowanie pierwszych prototypów samochodu musi być rozpoczęte w ciągu najbliższych miesięcy. Zdjęcie podkreśla w każdym razie pewną różnicę między wielkością 500 5D i Fiat 500L zaparkowanym obok.

  Jedną z kwestii, które należy rozwiązać w uruchomieniu nowej pięciodrzwiowej 500 jest połączenie z platformą jaką Fiat będzie używał jako podstawę projektu. Z jednej strony pojawiają się plotki podkreślające możliwość, że zastosuje się platformę wykorzystywaną do produkcji Fiat Panda, Fiat 500 i Lancia. Inne pogłoski twierdzą, że podstawą projektu będzie najnowsza platforma „B” zastosowana w Serbii do produkcji Fiata 500L. Od wyboru platformy na której powstanie nowy pięciodrzwiowy Fiat 500 będzie również zależeć od wyboru zakładu gdzie ten samochód będzie produkowany. Najbardziej prawdopodobne są: Kragujevac, w których produkowany jest 500L i Tychy, gdzie powstawały modele 500 i Lancia.

  Nowy pięciodrzwiowy Fiat 500 to kluczowy projekt dla Fiat Chrysler Automobiles. Segment B, w rzeczywistości, jest niewątpliwie głównym segmentem dla rynku motoryzacyjnego w Europie i z powodzeniem pięciodrzwiowy Fiat 500 może w istotny sposób przyczynić się do wzrostu sprzedaży grupy teraz już włosko-amerykańskiej, której celem jest dotrzeć do 7.000.000 samochodów sprzedawanych do 2018.

  Przetłumaczył i wysłał,
  Mario
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Chodzi o to coś zakamuflowane po prawej? Szczerze tylne lampy nawiązują do obecnego Punto. Nie do 500. Cóż pożyjem - obaczym. Ciekaw tylko jestem czy nie przesadzą z Ceną.
http://www.iparts.pl