Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 124 w drodze. Ma być też wersja Abarth!


  Do premiery szykuje się nowy model sportowy – Fiat 124. To roadster, który konstrukcyjnie spokrewniony jest z Mazdą MX-5 czwartej generacji.

  Mazda MX-5 wejdzie na polski rynek już we wrześniu. Zgodnie z umową podpisaną przez Japończyków oraz koncern Fiat Chrysler Automobiles, równolegle powstaje wersja roadstera dla obozu włoskiego. Według wiarygodnych źródeł, samochód będzie nosił oznaczenie jako "Fiat 124". Od swojego japońskiego odpowiednika auto różni się stylistycznie, jak również samą ofertą jednostek napędowych.

  Na polskim rynku nowa Mazda MX-5 oferowana jest do wyboru z wolnossącymi jednostkami benzynowymi 1.5 lub 2.0 z rodziny Skyactiv-G, które rozwijają moc odpowiednio 131 oraz 160 KM.

  Ceny wersji bazowej MX-5 startują z poziomu 89 900 złotych.


  Tymczasem według ustaleń magazynu Auto Express, Włosi szykują podobno jeszcze wersję Fiata 124 o podwyższonych osiągach. Ten akurat model ma być firmowany logo Abartha.  Źródło: samar.pl
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Fiat 124 w drodze. Ma być też Abarth utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
http://www.iparts.pl