Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 124 Spider - powrót modelu sprzed lat (Detroit 2016)

  Na targach motoryzacyjnych odbywających się w Detroit marka Fiat zaprezentowała model 124 Spider, który ma przywrócić ducha pojazdu sprzed lat.  Nowy Fiat 124 Spider ma przywrócić ducha włoskiego roadstera, który zadebiutował w 1966 roku. Za jego wygląd odpowiedzialne było słynne studio Pininfariny. Od momentu wypuszczenia modelu minęło prawie 50 lat, jest to więc idealny moment na wielki powrót.

  Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Mazda, która udostępniła bazę dla pojazdu w postaci czwartej generacji MX-5. Ile jest w Mazdzie Fiata? Producent zapewnia, że panele nadwozia są wykonane całkowicie od nowa i jest ono czysto włoskie. Styliści zastosowali reflektory w kształcie kropli oraz maskę z podwójnymi rzeźbieniami i grill zaczerpniętymi z pierwowzoru.

  Aby wprawić pojazd w ruch, wykorzystano 1,4-litrową jednostkę napędową generującą 160 KM mocy oraz 249 Nm momentu obrotowego. Silnik może zostać zespolony z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub 6-biegowym automatem.  Wnętrze jest bardzo zbliżone do japońskiego kuzyna, zostało tylko dopasowane do gamy modelowej Fiata. Na pokładzie znajdziemy system multimedialny Fiat Connect, który jest obsługiwany za pomocą 7-calowego wyświetlacza. Będzie dostępny z łącznością bluetooth, podgrzewanymi fotelami oraz bezkluczykowym systemem Enter 'n Go. Na rynek model trafi latem 2016 roku. Na początek Fiat wypuści numerowaną edycję specjalną o nazwie Prima Edizione Lusso.  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 4 wypowiedzi
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Autko nie brzydkie. Chociaż z przodu z tymi reflektorami przypomina żabę z otwartym pyskiem.
  1. Avatar Grzegorz_J
   Grzegorz_J -
   coś w tym jest He
  1. Avatar seth
   seth -
   Świetna furka. Cena też pewnie będzie świetna
  1. Avatar 74kgk74
   74kgk74 -
   Mówcie co chcecie ale ta furka może się podobać.
http://www.iparts.pl