Witamy na Fiat Klub Polska
 • Elektryczny Fiat 500 wejdzie na rynek w 2012 roku

  Fiat 500 to absolutna klasyka włoskiego producenta. Jego początki sięgają lat 50. Malutki samochodzik odniósł ogromny sukces, a jego aktualny następca kontynuuje fantastyczne wyniki sprzedażowe swego protoplasty. Moda na samochody w stylu retro wykreowała dzisiejszego Fiata 500, a kolejny trend - ekologiczny - stworzył podwaliny pod plan budowy jego elektrycznej wersji.


  Prototyp Fiata 500 EV zaprezentowano w 2010 roku na Detroit Auto Show. Od tego czasu prace postępowały, a "maluszek" przechodził coraz to nowe testy. Samochód ma trafić na rynek w niewielkiej serii w 2012 roku. Na razie nie wiadomo niestety, ile dokładnie egzemplarzy zostanie wyprodukowanych, ale nie brakuje spekulacji na temat jego ceny.

  Choć żadna kwota nie została oficjalnie potwierdzona, to najczęściej mówi się o przedziale od 32 tys. do aż 45 tys. dolarów. To ogromne kwoty jak na tak niewielkie auto, którego przestrzeń bagażowa zostanie dodatkowo ograniczona przez akumulator. Czego się jednak nie robi dla bycia modnym? Przesympatyczny Fiat w stylu retro i na dodatek z napędem elektrycznym - wyobrażacie sobie, coś modniejszego?


  Oficjalnych zdjęć modelu produkcyjnego na razie nie przedstawiono, ale przypuszcza się, że wersja elektryczna Fiata 500 będzie się nieznacznie różniła od standardowego modelu. Wszystko po to, by poprawić aerodynamikę i tym samym zwiększyć zasięg.
  Źródło: txt[v10.pl]
http://www.iparts.pl