Witamy na Fiat Klub Polska
 • Czy posypią sie kary? Nowy znak D52.

  Policja może już karać za nieprzestrzeganie przepisów drogowych na parkingach i drogach wewnętrznych. W życie weszło rozporządzenie w sprawie znaków "strefa ruchu".


  Dzięki tym oznaczeniom policja może korzystać z nowych przepisów ruchu drogowego i karać nie tylko na drogach publicznych na przykład za nieprzepisowe parkowanie, korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy i niezapinanie pasów bezpieczeństwa.

  Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski podkreśla, że oznacza to też koniec bezkarności kierowców parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych na przykład na parkingach przed centrami handlowymi. Jeśli teren będzie oznaczony nowymi tablicami funkcjonariusze mogą tam interweniować na przykład podczas rutynowego patrolu.

  O oznakowanie danego parkingu czy wewnętrznej drogi nową tablicą "strefa ruchu" wystąpić może właściciel posesji. Jeśli teren jest już w ten sposób oznaczony, nie jest potrzebna zgoda właściciela na interwencję policji.

  Nowy znak D-52 to biała tablica z symbolem samochodu i napisem "strefa ruchu". Koniec "strefy ruchu" jest oznaczony takim samym symbolem tylko z czerwonym przekreśleniem.

  źródło : wp.pl
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: czy posypią sie kary utworzonego przez seth Zobacz oryginalny post
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar egon
   egon -
   Nawet powiem, ze dobrze, bo np.niepełnosprawni będą mieli w końcu gdzie parkować, bo jakieś cymbały nie będą im miejsc zajmowac
http://www.iparts.pl