Witamy na Fiat Klub Polska
 • Arrinera, polskie Lamborghini rusza w trasę. Jak się prezentuje w ruchu?

  Lista firm, które bez doświadczenia tworzą supersamochody jest długa. Jedną z nich jest nasza rodzima Arrinera Automotive, która jest odpowiedzialna za powstanie pierwszego w Polsce superauta. Prace nad nim trwały ponad 3 lata, ale nawet Lee Noble powiedział, że czas ten jest bardzo krótki jak na ludzi, którzy bez doświadczenia podjęli się tak trudnego zadania.


  W połowie czerwca, Arrinera została zaprezentowana po raz pierwszy na żywo, szerszej publiczności. Teraz polska firma udostępniła film i nową porcję zdjęć, które mają przybliżyć przyszłym klientom i sympatykom marki niezwykły supersamochód.

  Dwumiejscowa Arrinera ma karoserię wykonaną z włókna węglowego i Kevlaru. Napędzana jest 6,2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem LS9 V8, pochodzącym z Chevrolet'a Corvette ZR1. Dzięki niemu polskie superauto ma 638 KM i 819 Nm momentu obrotowego. Dodając gazu trzeba będzie się mocno trzymać kierownicy.

  wypowiedzi 4 wypowiedzi
  1. Avatar yacub
   yacub -
   ciekawe kiedy bedzie w Top Gear
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Bardzo fajne auto, myślę, że godne do zaprezentowania w Top Gear. I dobrze, że takie projekty rozwijają się w Polsce (cud)!
  1. Avatar tomasz_
   tomasz_ -
   może i będzie w top gear w 18 serii, bo właśnie zakończyła się 17 : ) także mają chłopaki czas do jesieni na dogranie odcinków;P
  1. Avatar Jelcyn
   Jelcyn -
   Leoparda też się robi w Polsce.
   Ps.: Leoparda nie było w TG
http://www.iparts.pl